Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Materiały prasowe
7 kwietnia 2011 in Film by Przemysław Dobrzyński

Erratum

Kinowy debiut nieznanego jeszcze szerzej reżysera Marka Lechkiego to zgrabnie opowiedziana historia o próbach naprawienia błędów z przeszłości.

Michał (w tej roli Tomasz Kot) jest pracownikiem biura rachunkowego. Wydawać by się mogło, ze ma wszystko – pracę, żonę, syna. Jednak  można się zorientować, że czegoś mu brakuje. Na kilka dni przed komunią syna, szef wysyła go na wybrzeże – do miasta, w którym Michał dorastał. W wyniku niesprzyjającego zbiegu okoliczności główny bohater zmuszony jest zostać w rodzinnym mieście dłużej. Wykorzystuje ten czas, by odwiedzić przysłowiowe „stare śmieci”, swoje ulubione miejsca, spotyka się z dawnymi znajomymi, a także z dawno niewidzianym ojcem.

Okazuje się, że Michał pozostawił w swoich rodzinnych stronach wiele niedokończonych spraw. Najbardziej dotkliwą zadrą jest pełna obustronnego żalu relacja z ojcem (Ryszard Kotys). Reżyser (i scenarzysta w jednym) podchodzi do swoich bohaterów ze zrozumieniem, nie  przedstawiając ich wyłącznie z jednej tylko strony. Każdy z nich ma swoje wady, swoje powody, nikt nie jest jednoznacznie potępiony ani rozgrzeszony. A nie jest to w tym przypadku łatwe bowiem osoby przedstawione w filmie (łącznie z głównym bohaterem), trudno polubić. W  ostatecznym rozrachunku twórca daje widzom nadzieję na pozytywne zakończenie, chociaż nie jest to powiedziane wprost. W osiągnięciu wiarygodnego efektu pomagają mu aktorzy – zarówno Kot, jak i Kotys swe role zagrali naprawdę znakomicie.

„Erratum” to solidna produkcja, która wprawdzie nie dokonuje żadnej rewolucji w polskim kinie, ale z pewnością warta jest uwagi.

Polska 2011, reż. Marek Lechki, wyk. Tomasz Kot, Ryszard Kotys, dystr. Best Film


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI