Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

materiały prasowe
materiały prasowe
27 lipca 2012 in Film by Adrian Fulneczek

Na Batmana za zasługi – „Mroczny rycerz powstaje” – recenzja

Są takie trylogie, których ostatnią część wypada zobaczyć choćby za zasługi części wcześniejszych. W trzeciej części Batmana, „Mroczny Rycerz Powstaje”, jest co prawda na co narzekać i na pewno nie przebija on swojego genialnego poprzednika, ale to też godne zakończenie całej opowieści i nowa część układanki o Człowieku Nietoperzu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Przed wybraniem się na seans najnowszego Batmana dobrze przypomnieć sobie dwa poprzednie. Nolan w wielu miejscach mruga do widzów okiem, przypominając im szczegóły z Batman Begins” i „Mrocznego Rycerza”. Daje też o sobie znać wiele postaci, które – przy okazji dominującej obecności Jokera – w części drugiej odpoczywały. Z takim całościowym spojrzeniem widzimy też, jak w każdej części inaczej rozkładają się akcenty.

Pierwsza to Bruce Wayne i jego stawanie się Batmanem, druga to Joker i pytania o naturę zła, a trzecia… no właśnie, tutaj trudno o jednoznaczną ocenę. Christopher Nolan, który cały czas – przynajmniej w teorii – opowiada historię superbohatera, znów nie ma zamiaru się ograniczać tylko do niego. O ile jednak w „Mrocznym Rycerzu” wychodzi mu to więcej niż dobrze, tutaj jest już różnie.

Warner Bros/więcej w galerii

W „Mroczny Rycerz Powstaje” wracamy do Gotham, które już od 8 lat nie widziało Batmana na swoich ulicach. Nikt zresztą nie jest tym przejęty: to czas pokoju po wojnie, którą w opinii wszystkich, wygrał dla ich miasta bohater bez maski, Biały Rycerz, Harvey Dent. To jego święto obchodzi się każdego roku, przypominając jednocześnie, że zamordował go Batman. Bruce Wayne w swoim ukryciu miał więc czas na zapuszczenie brody, wypadek przez który porusza się z laską, utratę większości zdolności bojowych, słowem, zestarzenie się.

Strony: 1 2 3 4


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI