Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Materiały prasowe
10 lutego 2011 in Film by Przemysław Dobrzyński

Para na życie

Sam Mendes, reżyser m.in. "American Beauty" czy "Drogi do szczęścia" powraca z filmem, w którym po raz kolejny zgłębia meandry związków międzyludzkich, tym razem jednak z większą niż poprzednio dawką humoru i optymizmu.

W swoim najnowszym obrazie Mendes przygląda się procesowi zakładania rodziny. Burt i Verona są młodą, zakochaną parą trzydziestolatków, stojącą u progu narodzin pierwszego dziecka. Wiedzą, że od teraz ich życie zmieni się nieodwracalnie, jednocześnie boją się tego co przyniesie im los – nie są bowiem pewni czy podołają nowym obowiązkom. Podtrzymując się wzajemnie na duchu, postanawiają wspólnie stawić czoła nadchodzącej rzeczywistości i wyruszają razem w podróż do miejsc, w których chcieliby zapuścić korzenie i ułożyć sobie życie na stałe.

Ta pełna ciepła historia porusza się nieśpiesznym rytmem, pozwalając widzowi bardzo łagodnie wczuć się w sytuację bohaterów. Obserwujemy momenty zarówno zabawne jak i wzruszające, czyli takie z jakimi my sami stykamy się na co dzień. A wszystko to niezwykle szczere, utrzymane w bardzo spokojnej tonacji i przyjemne w odbiorze. Twórca wprawdzie nie „odkrywa Ameryki”, ale chyba nie taki był tym razem jego zamiar.

Away we go, USA/UK 2009, reż. Sam Mendes, wyk. John Krasinski, Maya Rudolph, dystr. Best Film


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI