Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

dynastia
13 lipca 2011 in Film by Joanna-Bartoszewicka

Seriale telewizyjne. Na serio, kultowe! – odcinek 2

Te zagraniczne seriale były dla nas namiastką Zachodu. Zachwycały nas suknie, garnitury, biżuteria, wystroje wnętrz, a nawet zabawki! Polscy widzowie na kilkadziesiąt minut zapominali o siermiężnych realiach wyobrażając sobie, że oto znajdują się w słonecznej Kalifornii, Australii, czy kolonialnej Brazylii. Płakali, śmiali się i żyli przez chwilę życiem swoich idoli.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dynastia (1981-1989 r.)

To była pierwsza soap opera w polskiej telewizji. Zaczynały się nowe czasy, czyli lata 90. Odcinaliśmy się od komuny i dlatego tak bardzo pociągały nas losy bardzo bogatej rodziny Carringtonów. Pater Familias, czyli Blake Carrington (John Forsythe) poznaje sympatyczną Krystle (Linda Evans). Oboje zakochują się w sobie i biorą ślub. Ich miłość stara się popsuć demoniczna Alexis. Jest tu wszystko, co potrzeba bogactwo, życie, intrygi i seks.

 

Niewolnica Isaura (Brazylia 1976 r.)

W Polsce emitowana była we wtorki w 1984 roku. Wtedy życie na ulicach zamierało, bo to pierwsza telenowela, którą śledziliśmy z zapartym tchem. Kobiety lały łzy nad losem biednej niewolnicy i okrutnego właściciela ziemskiego Leoncia.  Po wizycie w Polsce głównych aktorów: Lucélii Santos i Rubensa de Falco kobiety zaczęły nosić fryzury „na Isaurę”, czyli włosy do ramion z przedziałkiem pośrodku, a panowie strzygli wąsiki a la Leoncio.


Ptaki ciernistych krzewów (1983 r.)

Zakochany ksiądz, zakazana miłość? Dziś z badań społecznych wynika, że na polskiej prowincji wielu księży ma swoje kobiety i nikogo to nie dziwi. Ale w serialu jest tak, jak być powinno, czyli dramatycznie. To amerykańska historia przyjaźni dwojga ludzi, która z czasem przeradza się w głębsze uczucie. Księdza gra Richard Chamberlain, a młodą dziewczyną Meggie-Rachel Ward.

 

Powrót do Edenu (1983, 1986 r.)

Moda na australijskie seriale w latach 80. była nieprzemijająca. Żyliśmy bajką i płakali nad losem biednej Stephanie Harper (Rebecca Gilling). Bohaterka bowiem miała wszystko o czym można tylko marzyć: młodość, bogactwo i kochanego męża. Jednak, gdy on zakochał się w innej i postanowił wrzucić żonę do bagna z krokodylami rzecz stała się jeszcze bardziej fascynująca. Stephanie uratowana i z nową twarzą (triumf chirurgii plastycznej) pod przybranym nazwiskiem wraca by zemścić się na swoim mężu i odebrać wszystko, co do niej należy.


Santa Barbara (1984-1993 r.)

Producenci tej kolejnej amerykańskiej opery mydlanej mimo niezbyt dużego budżetu wyszli poza konwencję zwykłych amerykańskich seriali. Duża w tym zasługa wykreowanych postaci, takich jak na przykład: Mason Capwell, Gina Demot, czy Keith Timmons. Santa Barbara zasłynęła z błyskotliwych dialogów i drugoplanowych postaci.

Ciąg dalszy nastąpi…tutaj


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI