Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

29 września 2015 in Kultura, Polecane książki by redakcja

Hotel szczęśliwych ślubów – miejsce, w którym można się zakochać

Nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazała się powieść Hester Browne „Hotel szczęśliwych ślubów”. Hester Browne to autorka powieści z listy bestsellerów „New York Timesa”. Jej pierwsza przetłumaczona na język polski książka opowiada o przygodach Rosie, perfekcyjnej wedding plannerki, które wzruszają, bawią i przywracają wiarę w słowa „żyli długo i szczęśliwie”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

okladka_HOTEL_SZCZESLIWYCH_SLUBOW_w (4)Hotel Bonneville, w którym toczy się akcja książki to nie tylko eleganckie apartamenty i klasyczne wnętrza, kryją się tam ludzkie historie z przeszłości, szyk poprzednich epok, szepty i sekrety.

Rosie McDonald, niegdyś porzucona przez narzeczonego przed ołtarzem, jest cenioną wedding plannerką. Dzięki niej zapomniany hotel w Londynie, powoli odzyskuje dawną renomę i staje się wymarzonym miejscem na ślub. Przyjęcia, które organizuje Rosie charakteryzuje idealna, tradycyjna angielska ceremonialność i dbałość o szczegóły.

Życie Rosie nie jest takie, jak jej perfekcyjne przyjęcia. Osiągnęła statusu uznanej organizatorki ślubów, ale jej kariera utknęła w martwym punkcie (nadal pracuje dla kogoś), a aktualny chłopak nie jest miłością jej życia, tylko egocentrycznym, walczącym z nadwagą krytykiem kulinarnym.

Wszystko zmienia się, gdy pojawia się przystojny blondyn, Joe, nieco ekscentryczny syn właściciela hotelu. Wrócił po kilku latach z Kalifornii i patrzy na wszystko z innej perspektywy. Oskarża Rosie o to, że skupiając się zbytnio na szczegółach wydarzenia, nie zauważa ludzi, a na pewno pomija kwestię uczuć. On zamiast o kolorystykę tortu i kwiatów, pyta młodych, czy są pewni tego, że chcą być razem. Niektórzy w wyniku takich pytań dochodzą do wniosku, że nie są… i tu następuje katastrofa – odwołują ślub, co naraża hotel jego ojca na straty i uderza w samą Rosie – odwleka jej marzenia o awansie i samodzielności.

Przygody bohaterki książki „Hotel szczęśliwych ślubów”, wzruszają, bawią i przywracają wiarę w słowa „żyli długo i szczęśliwie”. Z powieści czytelnicy dowiedzą się m.in., że istnieje szczerość i tak zwana „ślubna szczerość” – można powiedzieć, że „nie wszystkim druhnom jest do twarzy w jasnozielonym”, zamiast „będziesz wyglądać jakby szły za tobą cztery pory”.

Zobacz fragment

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI