Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

13 czerwca 2014 in Kultura by redakcja

II Big Book Festival 14 i 15 czerwca w Warszawie

Jutro rusza Big Book Festival. Druga edycja święta entuzjastów czytania potrwa cały weekend.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Odbywa się dopiero po raz drugi, a już zmienił czytelniczy pejzaż w mieście. Big Book Festival, tworzony przez młode pokolenie organizatorów z Fundacji „Kultura nie boli”, jest antidotum na pesymistyczne czytelnicze statystyki, bo przypomina, że książki są przyjemnością, przygodą i początkiem ważnych rozmów.

Przez dwa dni w kilkunastu miejscach Warszawy, m.in. w zabytkowym Hotelu Bristol, na schodach ruchomych przy trasie W-Z i kolejowym Dworcu Śródmieście odbędzie się 50 wydarzeń. Udział w nich weźmie 150 gości z Polski i świata, w tym: okrzyknięty literacką sensacją Karl Ove Knausgard i autor bestsellerowej satyry na Hitlera – Timur Vermes. A także ekonomista Tomáš Sedláček, europejski analityk Jon Worth i badaczka feminizmu Shana Penn. Wśród polskich gości: Robert Więckiewicz, prof. Leszek Balcerowicz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, prof. Andrzej Chwalba, Tymon Tymański.

Pięć powodów, dla których nie można przegapić Big Book Festival

Po pierwsze: MIASTO KOBIET

O wolności, tożsamości, erotyce i ekstremalnym życiu rozmawiać będą autorki, poetki i publicystki z kilku krajów. Amerykanka Shana Penn odkrywa fenomen solidarności Polek. Chorwacka poetka Dorta Jagić mówi o wyzwoleniu, Sonja Vukovic o potędze uzależnienia, a Agnieszka Taborska – o zakazanym języku. Bez wstydu i znieczulenia.
// Bar Studio, PKiN. Sobota: 14.00 Uzależniona. Zapiski życia w nałogu, 16.00 Solidarność według kobiet. Niedziela: 15.00 Kanapa na na rynku, 18.00 Zakazany język.

Po drugie: RETRO-PIKNIK W STAWISKU

W słynnej rezydencji Iwaszkiewiczów na Stawisku w Podkowie Leśnej ożyje atmosfera dawnych pikników i herbatek. Odbędą się mecze badmintona i krokieta, degustacja rodzinnych smakołyków z lat 30. Warto posłuchać, jak wszystkowiedzący Iwaszkiewiczolodzy zdradzają sekrety czterech pokojów rezydencji. Stroje z epoki mile widziane.

// Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku, ul. Gołębia 1, Podkowa Leśna. Niedziela, 12.00.-15.00

Do Podkowy Leśnej można dojechać z bezpłatnym biletem festiwalowym – do pobrania tutaj.

Po trzecie: REKORD ŚWIATA W CZYTANIU

Mieszkańcy Warszawy spotkają się, by pobić ustanowiony przed rokiem rekord świata w liczbie osób czytających razem na wolnym powietrzu. Można przyjść z książką, podręcznikiem, kawałkiem gazety, smartfonem, e-czytnikiem. Lub wypożyczyć książkę z festiwalowej biblioteki. Wystarczy się zarejestrować, usiąść wygodnie i czytać w dobrym towarzystwie.

// Pasaż Wiecha, ul. Chmielna, niedziela 15 czerwca. Rejestracja od 11.00, czytanie 12.00-12.30

Po czwarte: NIESAMOWITE WYKŁADY
Najodważniejsze umysły naszych czasów – dwaj młodzi, nietuzinkowi analitycy i badacze w fascynujący sposób mówią o ważnych tendencjach dzisiejszego świata. Tomáš Sedláček, czeski ekonomista, doradca prezydentów i autor książek zadziwi oryginalną wizją ekonomii i rynku. Steven Poole, pisarz i entuzjasta języka mediów odkoduje internetowy slang i pokaże jego piękno.
// Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, niedziela.
12.00-14.00 Economics of good and evil by Tomas Sedlacek
14.00-15.00 Facepalm.
The joys of webspeak by Steven Poole

Po piąte: MAŁA I DUŻA LITERATURA
Kto powiedział, że dorośli czytają więcej? Specjalne spotkania dla dzieci i nastolatków udowodnią, że przyjemność czytania, pisania i publikowania nie ma nic wspólnego z wiekiem. Dzieci ugotują rodzinne wspomnienia, zbudują miasto marzeń i wymyślą słowa, których nie ma. A gimnazjaliści stworzą remiks tekstowy i audiobook na żywo.
//
Literatura w sieci – remiks dla nastolatków. Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25. Niedziela, godz. 11.00
Dla małych i dużych – zajęcia rodzinne. Stacja Muranów, Andersa 13. Sobota i niedziela 11.00-18.00

Więcej na www.bigbookfestival.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI