Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Ile osób zabił Batman?

facebook.com/batmanvsuperman
3 września 2015 in Kultura by redakcja
„Człowiek-nietoperz” to obok Supermana najbardziej znana postać z komiksów. Dzięki serii filmów zapoczątkowanej przez Tima Burtona stał się też superbohaterem kinowym. Batman stoi po „dobrej stronie”, ale w swojej walce bywa bezwzględny.

Batman trafił na duży ekran już w 1966, ale światowy sukces osiągnęły dopiero produkcje w latach 90. Pierwszy film serii powstał w 1989, reżyserem był Tim Burton a w rolę superpohatera wcielił się Michael Keaton. Trzy lat później duet ten spotkał się na planie kolejnej części przygód Mrocznego Rycerza. Batmana zagrali potem m.in. Val Kilmer czy George Clooney. W najnowszym odcinku, pt. „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” (Batman v Superman: Dawn of Justice), którego premiera zaplanowana jest na marzec 2016 człowiekiem-nietoperzem jest Ben Affleck.

Batman to kostium Bruce’a Wayne’a, miliardera, którego rodzice zgineli w czasie napadu banyckiego, gdy był małym chłopcem. Dorosły Bruce chroni swoje miasto, Gotham City przed zbrodniarzami. Nie ma nadprzyrodzonych mocy, zwycięża dzięki ponadprzeciętnej sprawności, strategicznemu planowaniu i działaniu z zaskoczenia. W swojej walce musi być jednak bezwględny, więc pozbawił życia nie jednego przeciwnika. W sieci ukazała się kompilacja scen, w których Batman posuwa się do radykalnych rozwiązań.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI