Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

Interdyscyplinarny Festiwal Gorzkie Żale w Warszawie

Festiwal Gorzkie Żale
11 lutego 2016 in Kultura by redakcja
Rozpoczął się Festiwal Gorzkie Żale. Interdyscyplinarny przegląd sztuki potrwa przez 40 dni.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest prosty znak graficzny: dwa odcinki przecinające się na jednej płaszczyźnie i pod kątem prostym. To jeden z najstarszych, uniwersalnych i najbardziej rozpoznawalnych symboli. Miejsce i moment na przecięciu czasu i przestrzeni, w których gromadzą się rozmaite siły, aby objawić się jednocześnie. W sensie duchowym skrzyżowanie symbolizuje punkt styczny i pełnię, dla jednych oznacza ono krzyż, chrześcijaństwo i nadzieję w wymiarze eschatologicznym, a dla innych – rozstajne drogi, wielość możliwości i wybór jednej z nich, paradoks wolności.

Motyw i hasło posłużyły do skrzyżowania wielowątkowej opowieści różnych artystów o zagubieniu człowieka, o skutkach podejmowanych decyzji i o sile wolnej woli. Poza spektaklami, koncertami i projekcjami filmów w programie znalazły się m.in. performanse, warsztaty animacji i architektury dla dzieci, rozmowy na styku teatru i religii.

Wydarzenia festiwalowe  będą rozgrywać się w teatrach: Studio, Ochota, IMKA, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Państwowym Muzeum Etnograficznym, BarStudio, Kinie Atlantic oraz Kościele św. Anny. Na zakończenie, 20 marca w Teatrze Studio odbędzie się spektakl  „Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”, w reż. Piotra Tomaszuka.

Więcej na stronie Festiwalu Gorzkie Żale


Warsztaty Wojciecha Eichelbergera w wersji online

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

Patrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy – szczególnie specjalistów – oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI