Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

18 kwietnia 2016 in Kultura by Beata Pawłowicz

„Jakobi i Leidental” w Soho – spektakl charytatywny

- Piękne, zabawne, wzruszające przedstawienie o poszukiwaniu sensu i potrzebie życia z kimś i dla kogoś, z piosenkami Czesława Mozela. Gramy dla 30. letniej Moniki chorej na raka – mówi Katarzyna Herman, odtwórczyni roli zmysłowej, ale nie za mądrej Rut.

plakatFabuła? Itamar (Michał Sitarski) i Rut kochają się i są razem, ale na ich miłość pada cień. Jest nim Leidental – smutny i samotny przyjaciel Itamara (Jacek Braciak). Autor dramatu, Hanoch Levin, szuka odpowiedzi na pytanie: czym może zaowocować pogoń za szczęściem i pełnią życia? Może miłosnym trójkątem? A jeśli tak, to co dalej? Czy mimo to uda się ocalić przyjaźń i miłość, a może nawet przechytrzyć przeznaczenie?

Soho, 19. Kwietnia godz. 19.00  W cenie biletu (100 zł.) wliczony poczęstunek po spektaklu.

Hanoch Levin JAKOBI I LEIDENTAL
przekład: Michał Sobelman
reżyseria: Marcin Hycnar
muzyka: Czesław Mozil, Filip Kuncewicz
scenografia: Julia Skrzynecka
współpraca scenograficzna: Joanna Walisiak-Jankowska
współprodukcja: Joanna Ochnik


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI