Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot. Nicolas Genin/Creative Commons, wikimedia commons
fot. Nicolas Genin/Creative Commons, wikimedia commons
4 sierpnia 2015 in Kultura by redakcja

Jane Birkin odbiera swoje nazwisko torebce Hermèsa

Gwiazda zażądała, by luksusowy dom mody Hermes „przechrzcił” torebkę z krokodylej skóry, Birkin Croco. Decyzję podjęła w proteście przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Model Birkin Croco powstał w 1984 po spotkaniu prezesa firmy z Jane Birkin, która jako młoda matka skarżyła się, że na rynku brak torebek zarazem praktycznych i szykownych. To jedna z najdroższych torebek na świecie. Noszą ją m.in. Victoria Beckham czy bohaterki kultowego serialu „Seks w wielkim mieście”. Należy – obok modelu Kelly (zaprojektowanego dla Grace Kelly) – do symboli marki Hermès. Jest produkowana ręcznie przez jedną osobą w kilku wersjach (różne rodzaje skór).

Francusko-brytyjska aktorka wydała oświadczenie, w którym powiadomiła o swoim żądaniu zaprzestania używania nazwiska Birkin w nazwie torebki. Uzasadniła je okrutnymi praktykami w hodowli krokodyli.

Jeszcze w czerwcu organizacja Peta działająca na rzecz ochrony zwierząt zaapelowała do Hermèsa o „natychmiastowe zaprzestanie używania skór egzotycznych oraz sprzedaży akcesoriów ze skóry krokodyla i aligatora”. Peta udostępniła także film nakręcony w hodowlach, które dostarczają skóry do domu mody. W odpowiedzi Hermès napisał m.in., że „niektóry kadry powstały, zanim weszły w życie nowe uzgodnienia z pokazanymi fermami” i „wszystkie fermy partnerskie pracują zgodnie z zasadami Konwencji Waszyngtońskiej (ochrona zagrożonych gatunków)”.

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI