Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Jarosław Sokół CZAS HONORU

redakcja
czas_honoru pack
27 listopada 2014 in Kultura by redakcja
W piątek, 21 listopada w kioskach pojawił się pierwszy tom bestsellerowej kolekcji książek „Czas Honoru”, autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu telewizyjnego.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pierwsze wydanie książki zebrało znakomite recenzje. Obfitowały one w określenia „znakomita, wciągająca, czyta się z zapartym tchem”. Kolekcja książek wydana obecnie w nowej szacie graficznej, dostępna w ekskluzywnej, twardej oprawie stanowi gratkę zarówno dla fanów serialu, jak i osób, które go jeszcze nie oglądały.

  • Tom 1. „Turyści Sikorskiego” w cenie 7,99 zł

Kolejne tomy:

  • 2. W generalnej Guberni
  • 3. W imieniu Rzeczypospolitej
  • 4. Detektyw z Alei Szucha
  • 5. Sprawdzian Polskości
  • 6. Póki my żyjemy
  • 7. Na celowniku
  • 8. Jeszcze nie dziś
  • 9. Godzina „W”

Ukazywać się będą, począwszy od 5 grudnia, co dwa tygodnie.

W powieści opisane zostały wojenne losy czterech cichociemnych. Arystokrata Bronek Woyciechowski, praski rzemieślnik Janek Markiewicz oraz synowie przedwojennego oficera – Władek i Michał Konarscy wygnani przez obcą inwazję we wrześniu 1939 roku, po wielu trudach trafiają do szkoły oficerów wywiadu w Anglii. Powrócą do ojczyzny jako wszechstronnie wyszkoleni dywersanci.

Autor przedstawia nam tych młodych ludzi postawionych przed nowymi zadaniami: egzekutora Bronka, fałszerza dokumentów Janka, oficera wywiadu Michała oraz Władka – szefa komórki łączności z Londynem. Śledzimy je od wrześniowej klęski, przez wojnę we Francji, sowieckie łagry, po codzienne życie w okupowanej Warszawie. Świat serialu w porównaniu z jego literackim obrazem został rozbudowany o nowe wątki i postacie.

Fanklub Cichociemni, organizacja skupiająca fanów serialu „Czas Honoru”, aktywnie promuje powieść. W recenzji o pierwszym tomie jej członkowie napisali: „To początek fascynującej, ciekawej i nieco innej niż serial, książki „Czas Honoru”. Dzieje cichociemnych po zrzucie do Polski przedstawione są w odmienny sposób niż na srebrnym ekranie, dlatego też zachęcamy do lektury.”

Patronami medialnymi pierwszych tomów kolekcji są: Wirtualna Polska, Filmweb, Fakt, Sens, przeczytam.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI