Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jaś Fasola zagra Maigreta

fot.Nathan Wong/CC/commonswikimedia
21 stycznia 2016 in Kultura by redakcja
Rowan Atkinson wcieli się w rolę słynnego francuskiego komisarza z powieści Simenona.

W brytyjskiej telewizji pojawią się w tym roku dwa premierowe filmy na podstawie powieści belgijskiego mistrza kryminału, Georges’a Simenona, „Maigret zastawia sidła” i „Maigret i śmieć”. Zdjęcia trwają od września 2015, pierwszy odcinek powinien być gotowy w końcu stycznia, a drugi dwa miesiące później.

Jules Maigret był komisarzem policji śledczej w Paryżu i właśnie seria utworów o tym bohaterze (75 powieści i 28 opowiadań) przyniosła Simenonowi największą sławę. Wkrótce po swoich narodzinach (pierwsza powieść ukazała się w 1931) Maigret stał się bohaterem filmowym, potem pojawiał się w wielu kolejnych adaptacjach kinowych, serialach i komiksach.

Francuskie filmy reżyserowali wybitny twórcy, tacy jak Bertrand Tavernier, Claude Chabrol, Serge Gainsbourg, a w rolę komisarza wcielił się m.in. legendarny Jean Gabin. Tym razem zagadki kryminalne Paryża rozwiązywać będzie Rowan Atkinson, znany przede wszystkim z roli Jasia Fasoli oraz Edmunda Czarnej Żmii. Maigret nie będzie pierwszym policjantem w karierze Atkinsona, który w serialu komediowym „Cienka niebieska linia” zagrał inspektora Fowlera.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI