Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

Jaś Fasola zagra Maigreta

fot.Nathan Wong/CC/commonswikimedia
21 stycznia 2016 in Kultura by redakcja
Rowan Atkinson wcieli się w rolę słynnego francuskiego komisarza z powieści Simenona.

W brytyjskiej telewizji pojawią się w tym roku dwa premierowe filmy na podstawie powieści belgijskiego mistrza kryminału, Georges’a Simenona, „Maigret zastawia sidła” i „Maigret i śmieć”. Zdjęcia trwają od września 2015, pierwszy odcinek powinien być gotowy w końcu stycznia, a drugi dwa miesiące później.

Jules Maigret był komisarzem policji śledczej w Paryżu i właśnie seria utworów o tym bohaterze (75 powieści i 28 opowiadań) przyniosła Simenonowi największą sławę. Wkrótce po swoich narodzinach (pierwsza powieść ukazała się w 1931) Maigret stał się bohaterem filmowym, potem pojawiał się w wielu kolejnych adaptacjach kinowych, serialach i komiksach.

Francuskie filmy reżyserowali wybitny twórcy, tacy jak Bertrand Tavernier, Claude Chabrol, Serge Gainsbourg, a w rolę komisarza wcielił się m.in. legendarny Jean Gabin. Tym razem zagadki kryminalne Paryża rozwiązywać będzie Rowan Atkinson, znany przede wszystkim z roli Jasia Fasoli oraz Edmunda Czarnej Żmii. Maigret nie będzie pierwszym policjantem w karierze Atkinsona, który w serialu komediowym „Cienka niebieska linia” zagrał inspektora Fowlera.


Warsztaty Wojciecha Eichelbergera w wersji online

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

Patrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy – szczególnie specjalistów – oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI