Jozef van Wissem w Lublinie

Jozef van Wissem, materiały prasowe

13 maja w Teatrze Starym w Lublinie wystąpi Jozef van Wissem.
Jozef van Wissem znany jest szerokiej rzeszy odbiorcom, dzięki wielokrotnie nagradzanej muzyce, jaką skomponował do filmu „Tylko kochankowie przeżyją Jima Jarmuscha. Lubelskiej publiczności zaprezentuje materiał z nowej płyty „It is time for You to return” .

Urzekający album “It Is Time For You To Return” to najnowsze dzieło van Wissema (pierwsze dla serii “Made to Measure” wydawnictwa Crammed Discs) i jest idealnym wprowadzeniem w jego muzykę, tym razem wzbogaconą o nowość, jaką są partie wokalne skomponowane i wykonywane przez Josefa do kilku z 9 zawartych na płycie utworów.

Jozef van Wissem ma na swoim koncie ponad 800 solowych występów m.in. na takich prestiżowych festiwalach, jak ATP i Primavera Sound. Gra na jedynej w swoim rodzaju, zbudowanej specjalnie dla niego czarnej lutni, niezmiennie fascynując zaskoczoną publiczność: nie trzeba rozumieć specyfiki jego muzyki, żeby dać się uwieść niekończącym się echom i odbiciom jego kompozycji, napisał MOJO. Według radia NPR’s All Things Considered jego muzyka jest mistyczna, spowita hipnotyzującą ciemnością, a Wire Magazine nazywa jeden z jego albumów arcydziełem.

Van Wissem wystąpi już 13 maja 2015 w Teatrze Starym w Lublinie. Gorąco polecamy!