Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

13 maja 2015 in Kultura by Beata Pawłowicz

Kamila Kraus – wystawa fotografii „Let in the light”

Tematem wystawy zdjęć Kamili Kraus jest to - co pomiędzy. Pomiędzy człowiekiem, czyli tym, co skończone, a nieskończonością kosmosu. Pomiędzy człowiekiem i Bogiem. Kobietą i mężczyzną.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

fot. Kamila Kraus

Cykl LET IN THE LIGHT / WPUŚĆ ŚWIATŁO to artystyczna odpowiedź na dotykające nas wszystkich pytanie o sens śmierci i to co pomiędzy życiem a śmiercią.

Te zdjęcia to próba ujęcia tajemnicy w kilkunastu kadrach. Ujęcia ułamków egzystencji, które mogą nam tę tajemnicę przybliżyć. To, co pomiędzy – jest też tym, co łączy świat doczesny i ten drugi. Spirala życia wirująca we włosach bohaterki fotogramów LET IN THE LIGHT to Droga Mleczna i klucz do odpowiedzi. Te kadry to dialog pomiędzy tym, co teraz, a tym co – potem… Bliskość tych obu światów można odczuć dzięki zdjęciom Kraus. Ich równoległe istnienie, czasem na ułamek sekundy – przenika się.

fot. Kamila Kraus

Inspiracją do powstania zdjęć było pożegnanie bliskiej autorce osoby. W sesji zdjęciowej udział wzięli m.in. żałobnicy oraz przyjaciele. Na wystawie zaprezentowany zostanie również drugi cykl fotografii, nawiązujący do twórczości Stanisława Dróżdża, któremu bliska była tematyka tego, co pomiędzy życiem i śmiercią, światem i kosmosem, materialnym i duchowym.

Wernisaż: 14 maja 2015 r., godz. 19.30 , Centrum Sztuki – Kartonovnia, ul. Hoża 51, Warszawa

Kamila Kraus fotograf, malarka, wokalistka, autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Wizualnych UZ. Mieszka i pracuje w Warszawie. W 2010 roku wydała debiutancką płytę BRAJLEM, która jako pierwsza na polskim rynku muzycznym posiada teksty zapisane alfabetem Braille’a. Na płycie znalazły się m.in. wiersze Zbigniewa Herberta, Haliny Poświatowskiej. Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała we Wrocławiu, w Teatrze Muzycznym Capitol, gdzie współpracowala m.in.z Leszkiem Możdżerem. Niektóre wystawy indywidualne: Warszawa, Galeria Obok, Wrocław, Galeria Na Odwachu i Szewska 36.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI