Kamila Kraus – wystawa fotografii „Let in the light”

fot. Kamila Kraus

Tematem wystawy zdjęć Kamili Kraus jest to – co pomiędzy. Pomiędzy człowiekiem, czyli tym, co skończone, a nieskończonością kosmosu. Pomiędzy człowiekiem i Bogiem. Kobietą i mężczyzną.

fot. Kamila Kraus

reklama

Cykl LET IN THE LIGHT / WPUŚĆ ŚWIATŁO to artystyczna odpowiedź na dotykające nas wszystkich pytanie o sens śmierci i to co pomiędzy życiem a śmiercią.

Te zdjęcia to próba ujęcia tajemnicy w kilkunastu kadrach. Ujęcia ułamków egzystencji, które mogą nam tę tajemnicę przybliżyć. To, co pomiędzy – jest też tym, co łączy świat doczesny i ten drugi. Spirala życia wirująca we włosach bohaterki fotogramów LET IN THE LIGHT to Droga Mleczna i klucz do odpowiedzi. Te kadry to dialog pomiędzy tym, co teraz, a tym co – potem… Bliskość tych obu światów można odczuć dzięki zdjęciom Kraus. Ich równoległe istnienie, czasem na ułamek sekundy – przenika się.

fot. Kamila Kraus

Inspiracją do powstania zdjęć było pożegnanie bliskiej autorce osoby. W sesji zdjęciowej udział wzięli m.in. żałobnicy oraz przyjaciele. Na wystawie zaprezentowany zostanie również drugi cykl fotografii, nawiązujący do twórczości Stanisława Dróżdża, któremu bliska była tematyka tego, co pomiędzy życiem i śmiercią, światem i kosmosem, materialnym i duchowym.

Wernisaż: 14 maja 2015 r., godz. 19.30 , Centrum Sztuki – Kartonovnia, ul. Hoża 51, Warszawa

Kamila Kraus fotograf, malarka, wokalistka, autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Wizualnych UZ. Mieszka i pracuje w Warszawie. W 2010 roku wydała debiutancką płytę BRAJLEM, która jako pierwsza na polskim rynku muzycznym posiada teksty zapisane alfabetem Braille’a. Na płycie znalazły się m.in. wiersze Zbigniewa Herberta, Haliny Poświatowskiej. Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała we Wrocławiu, w Teatrze Muzycznym Capitol, gdzie współpracowala m.in.z Leszkiem Możdżerem. Niektóre wystawy indywidualne: Warszawa, Galeria Obok, Wrocław, Galeria Na Odwachu i Szewska 36.