Koncert „Panny Wyklęte. Wygnane” w Stodole

mat.pras.

W czwartek, 15 stycznia, w warszawskiej Stodole odbędzie się premierowy koncert promujący projekt Panny Wyklęte / Wygnane vol.1. Na scenie wystąpią cenione polskie wokalistki, m.in. Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Marika, Marcelina, zespół Dziewczyny, Ania Brachaczek, Kasia Malejonek i Angelika Korszyńska – Górny, a także zespół Paresłów.

reklama

Płyta „Panny Wyklęte Wygnane vol. 1” to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która w nowoczesny sposób przybliża tematy zesłania, przez które całe rodziny były dziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską i zetknięcia z obcą kulturą, muzyką, klimatem. Na płycie pojawiają się także elementy folkowe i orientalne, zainspirowane wędrówką 2 Korpusu, jaka wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy, a zakończyła się w Szkocji. Pomysłodawcami projektu są Dariusz Majelonek i zespół Maleo Reggae Rockers oraz Fundacja Niepodległości.

Jest to kolejny trudny fragment w naszej historii opowiedziany tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy. Podczas koncertu zabrzmią także utwory z płyty Panny Wyklęte, której premiera odbyła się w 2013 roku i cieszyła się dużą popularnością.

15.01.2014, godz. 19, Klub Stodoła, ul. Batorego 10, Warszawa