KONKURS ROZWIĄZANY: Wygraj superporadnik „Jak być szczęśliwym?”

Każdy chce być szczęśliwy. Gdy wszystko idzie dobrze, łatwiej doświadczyć poczucia szczęścia. Ale jak wierzyć w szczęście, gdy masz nudną pracę, związek „dopóki śmierć nas nie rozdzieli” nagle przestaje istnieć albo znów brakuje ci pieniędzy. W książce „Jak być szczęśliwym” doświadczona autorka Barbara Berger opisuje niezwykle efektywne techniki, które pomogły jej przetrwać ciężki okres po rozwodzie, kiedy samotnie musiała opiekować się trójką swoich dzieci. Warto je poznać!

reklama

Oto „10 sposobów na udane życie” Barbary Berger, których skuteczność sprawdziła sama na sobie

  1. Pogódź się z rzeczywistością.
  2. Pragnij tego, co masz.
  3. Bądź ze sobą szczery.
  4. Zastanów się, co sobie opowiadasz.
  5. Skup się na swoich sprawach.
  6. Realizuj swoje pasje i pogódź się z konsekwencjami.
  7. Postępuj słusznie i pogódź się z konsekwencjami.
  8. Skup się na tym, co masz przed sobą, a o wszystkim innym po prostu zapomnij.
  9. Rozeznawaj się w rzeczywistości.
  10. Dostrzeż w sobie coś trwałego.

Autorka przygląda naszym myślom i działaniom, z powodu których nie możemy cieszyć się szczęściem. Jej spojrzenie opiera się na założeniu, że nasze doświadczenie rzeczywistości kształtuje się pod wpływem myśli oraz że pełne zrozumienie tego mechanizmu stanowi klucz do szczęśliwego życia. Większość ludzi winą za brak szczęścia obarcza bowiem okoliczności zewnętrzne. Jeśli zaś to nie one stanowią przyczynę, to gdzie jej należy szukać? Książka skupia się na wyjaśnieniu tej kwestii w taki sposób, abyśmy mogli cieszyć się w naszym życiu większym szczęściem.

Dziękujemy za udział. Nagrody otrzymują następujący uczestnicy: katarzynap…,agu, lukomo9, anna.r…,m.z…,aga.w…. Ze zwycięzcami skontaktujemy się e-mailem.