Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Konrad Smoleński w Zachęcie do 16 listopada

Katarzyna Wąs
materiały/ Zachęta
materiały/ Zachęta
14 listopada 2014 in Kultura by Katarzyna Wąs
Jeśli ktoś jeszcze nie odwiedził instalacji Konrada Smoleńskiego w Zachęcie to ma na to czas do niedzieli.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

materiały prasowe

Instalacja dźwiękowa „Everything Was Forever, Until It Was No More” została przygotowana na zeszłoroczne 55. Biennale w Wenecji. Pawilon Polski przyciągał do siebie zwiedzających rozbrzmiewającymi na całą przestrzeń Giardini, dźwiękami dzwonów. Projekt w zmienionej formie, prezentowany był później w Centre PasquArt w Biel, a następnie od października w Zachęcie, każdorazowo zaprojektowany w taki sposób, by formą odpowiadać i podkreślać przestrzeń, w której się znajduje.

Konrad Smoleński, pracując w polu sztuk wizualnych, wykorzystuje w swoich pracach głównie dźwięk. Konstruując minimalistyczne w formie instalacje, odwołuje się jednocześnie do niepokornej kultury postrockowej. Za ich pomocą bada energię, jaką niesie ze sobą dźwięk, wywoływane przez niego emocje, efekty wizualne i wrażeniowe.

Koncepcja pracy „“Everything Was Forever, Until It Was No More” opiera się na wykorzystaniu dźwięku spiżowych dzwonów, jego odtworzeniu i modyfikacji. Na instalację składają się dwa odlane z brązu, ustawione na specjalnych stelażach dzwony, rzędy szerokopasmowych głośników oraz rezonujące przedmioty. Wersja w Zachęcie została wyposażona dodatkowo w drewnianą, wibrującą pod wpływem dźwięków platformę, na której zaproszeni artyści wykonywali performans.

Performans dźwiękowy odbywa się codziennie o godz. 17.30, wstęp jest bezpłatny. Ostatniego dnia prezentacji, czyli 16 listopada w niedzielę o godz. 12.15 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie prowadzone przez Daniela Muzyczuka.

Konrad Smoleński – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2002). Należał do poznańskiej grupy artystycznej Penerstwo. Współtworzył lub współtworzy zespoły muzyczne: Mama, Kristen, KOT, Sixa, BNNT. W 2011 roku przebywał na rezydencji artystycznej w 18th Street Arts Center, Santa Monica, Los Angeles. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2000). Laureat Nagrody Fundacji Deutsche Bank – Spojrzenia (2011). Mieszka i pracuje w Warszawie i Bernie.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI