Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

14.10.2014. Warszawa . Fotosy do flimu ,, Krol zycia ,, w roli glownej Robert Wieckiewicz .
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
14.10.2014. Warszawa . Fotosy do flimu ,, Krol zycia ,, w roli glownej Robert Wieckiewicz . Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
22 września 2015 in Kultura by redakcja

„Król życia” – pierwszy polski feel-good movie

Kiedy ostatnio film naprawdę poprawił Ci humor? Kiedy ostatnio, jeszcze po seansie dobre samopoczucie zostało z Tobą długo po napisach końcowych? Właśnie takim filmem, pierwszym polskim feel-good movie, jest „Król Życia” – reżyserski debiut Jerzego Zielińskiego z wyjątkową rolą Roberta Więckiewicza.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Trudno o zamkniętą i spójną listę produkcji należących do tak subiektywnej kategorii jak feel-good movies – to coś trudniejszego do określenia niż gatunek i dużo bardziej ulotnego niż nurt. Jednym nastój poprawia film „To właśnie miłość”, innym „Forrest Gump”. Tym, co łączy te filmy jest uczucie, z jakim widz zostaje po seansie – pozytywny nastrój. Tak z działa również „Król życia”!

„Król Życia” to reżyserski debiut wybitnego operatora Jerzego Zielińskiego nakręcony w oparciu o scenariusz Fadiego Chakkoura – warszawskiego prawnika. Dzięki jego spojrzeniu film jest pełen świeżości i nieszablonowych pomysłów.

W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz. Aktor wciela się w Edwarda – człowieka przygniecionego korporacyjną codziennością i sfrustrowanego bylejakością własnego życia. Szczęśliwy, jak się wkrótce okazuje – wypadek, zmienia całkowicie jego podejście do świata. Edward zaczyna roztaczać wokół siebie pozytywną aurę, którą zaraża wszystkich dookoła. Jego historia pomaga zrozumieć, co naprawdę liczy się w życiu.

Robertowi Więckiewiczowi na ekranie partnerują między innymi Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Krzysztof Czeczot, Piotr Głowacki, Jerzy Trela i Jan Peszek. Na dużym ekranie debiutuje, w roli córki Edwarda, urocza Anna Niedźwiecka. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, autor obrazów do takich filmów jak Supermarket i Świadek koronny.

„Król życia” wejdzie na ekrany kin 25 września.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI