Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

14.10.2014. Warszawa . Fotosy do flimu ,, Krol zycia ,, w roli glownej Robert Wieckiewicz .
Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
14.10.2014. Warszawa . Fotosy do flimu ,, Krol zycia ,, w roli glownej Robert Wieckiewicz . Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
25 września 2015 in Kultura by Monika Stachura

„Król życia” z Robertem Więckiewiczem. Komedia o pozytywnej zmianie

Czy wredny szczur korporacyjny może stać się życzliwym człowiekiem? Nowy film z Robertem Więckiewiczem dowodzi, że wszystko jest możliwe . „Król życia” od dziś w kinach.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Edward należy do pokolenia przełomu, znalazł się wśród tych, którzy jako pierwsi na rynku dostali wielką szansę rozwoju zawodowego i wysokich zarobków. Ma piękną żoną, zabawną córeczkę, wygodne mieszkanie i duży samochód. Ale jest ze wszystkiego niezadowolony: żona jest beznadziejna, szef wredny, ojciec oczekuje nie wiadomo czego.

Edward jak inni wspinał się po kolejnych szczeblach kariery, w której pozycję wyznacza piętro, na który się pracuje, i miejsce w open space’ie. Jest kompetentny, wykształcony, skuteczny w tym, co robi, ale to jeszcze za mało, by osiągnąć prawdziwy sukces w korporacji. Szef sypiący mądrościami z amerykańskich podręczników dla wyższej kadry zarządzającej brutalnie mu to wyjaśnia. Edward też chciałby być takim bezwzględnym gnojem. Ale czuje, że nigdy nim nie będzie i to go frustruje. Do czasu…

Pewnego dnia przydarza mu się wypadek, właściwie „żaden”, nie na autostradzie czy skomplikowanym skrzyżowaniu a w bocznej uliczce. Jego samochód uderza w drzewa i mężczyzna doznaje urazu mózgu. Zapada w śpiączkę. Czy i kiedy wyjdzie z niej? – neurolog odmawia odpowiedzi.

Po miesiącu Edward się budzi i nagle zaczyna zupełnie inaczej widzieć ludzi wokół siebie: kumpel z podstawówki jest fajny, żona atrakcyjna, ojciec ważny… szef wprawdzie nadal jest gburem, ale kogo to teraz obchodzi?

Robert Więckiewicz doskonale sprawdza się w roli mężczyzny, którego przypadek zmusza do największej wolty w życiu. Jego korposzczur jest bufonowaty, sfrustrowany, roszczeniowy – jako „król życia” z naiwnością dziecka odkrywa nowe smaki, wierzy, że życzliwość jest zaraźliwa i chce pomagać innym. I w obu tych postaciach jest równie przekonujący. Jego filmowa żona, Norma (Magdalena Popławska) po wypadku może tylko czekać, co będzie dalej z facetem, który jest – choć chyba wkrótce już byłym – jej mężem. Lekarz na OIOM-ie nie daje wielkich nadziei: mózg jest tak skomplikowany, że skutki urazu są zupełnie nieprzewidziane. Gdy ten „nowy” Edward wraca do domu, kobieta jest zagubiona. To człowiek, którego nie znała. Wcześniej był opryskliwy i cyniczny, ale dobrze zarabiał, zapewniał rodzinie wygodne życie, teraz w ogóle nie myśli o „prawdziwej” pracy i karierze. Zrywa kontakt z kolegami z dawnej pracy, ale odnajduje kumpli z podwórka. „Pan chodził do szkoły podstawowej z Edwardem?”, zapyta Norma jednego z nich. „Tak, ale on skończył”, odpowie „Kapsel” w osobie Bartłomieja Topy.

Wypalenie zawodowe, spektakularne odejścia z pracy to dziś popularny temat w psychologii i coachingu. Edward jeszcze nie doszedł do tego etapu: praca go frustrowała, ale wciąż pobudzała. Sam nie podjąłby jeszcze – a może w ogóle? – decyzji o zmianie. Los zrobił to za niego. A Edward bardzo sprawnie się w niej odnalazł. Odzyskał dawną wrażliwość, ciekawość świata, życzliwość dla ludzi. I to mu się spodobało.

Szczerze zachęcam do podejrzenia tej filmowej zmiany w „króla życia codziennego”. Po projekcji „banan” na twarzy murowany!


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI