Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

23 stycznia 2015 in Kultura by redakcja

Książka „Stulecie Winnych” – spotkanie z autorką

Saga rodziny Winnych z Brwinowa napisana przez Ałbenę Grabowską zdobywa coraz szerszych fanów. We wrześniu 2014 nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazał się tom 1 sagi. Tom 2 – w księgarniach od 28 stycznia 2015.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

O książkach Ałbeny Grabowskiej zrobiło się ostatnio głośno w blogosferze. Większość opinii jest pozytywna, a niektóre recenzje są wręcz entuzjastyczne. Na pytanie „Którą z przeczytanych w 2014 roku uznajesz za najlepszą?” wielu blogerów książkowych odpowiada – „Stulecie Winnych”.

W tomie 1. „Ci, którzy przeżyli” autorka przeprowadziła nas przez losy rodziny począwszy od czerwca 1914 roku po początek II wojny światowej. Dramatyczny początek naznaczony był porodem bliźniaczek – Marii i Anny – oraz niemalże równoczesną z ich pojawieniem się na świecie – śmiercią ich matki. Rodzina zjednoczyła swoje siły w obliczu tragedii. Przetrwali dzięki sile tkwiącej w łączących ich więziach.

Przed nami premiera tomu 2. – „Ci, którzy walczyli”

1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. W tym wyjątkowo burzliwym dla losów Polski dniu Mania rodzi kolejne bliźniaczki – Kasię i Basię. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?

Jeśli zaciekawił was opis sięgnijcie po obszerne fragmenty tomu 1, udostępnione bezpłatnie na przeczytam.pl.

Jeśli chcecie poznać autorkę – zapraszamy na spotkania z nią:

23 stycznia na 18.00 do wrocławskiej kawiarni Kalambur

30 stycznia na 18.00 do Dworku Gościnnego w Szczawnicy

Ałbena Grabowska – lekarz z powołana, pisarz z talentu i potrzeby serca. Wydała między innymi powieść Lot nisko nad ziemią oraz I tom sagi Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli (Wydawnictwo Zwierciadło, 2014). Ambasadorka akcji „Solidarność kobiet ma sens”. Jest przykładem kobiety, która odnalazła swoją pasję i ją zrealizowała.

Patroni medialni tomu 2:

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI