Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

22 września 2015 in Kultura by Beata Pawłowicz

Spotkanie z Iwoną Firmanty i Beatą Pawłowicz – autorką książki „Po szczęście do pracy”

W ubiegłym tygodniu ukazała się nakładem Wydawnictwa Zwierciadło książka Beaty Pawłowicz – Po szczęście do pracy. Dziesięciu specjalistów, w tym: psychoterapeuci, coachowie, prawnik dzieli się z czytelnikami wiedzą, jak osiągnąć szczęście w pracy. Dzięki ich doświadczeniu poznamy recepty na szczęście w życiu zawodowym. Na spotkanie do Krakowa zaprasza autorka.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Moi Kochani! 24 września w Empiku Bonarka w Krakowie o 18.00, a 8 października w Empiku przy Marszałkowskiej w Warszawie też o 18.00 zapraszam na promocje mojej książki o szczęściu w pracy! Zaproszenie_Pawlowicz (1)
Dziś myślę o tym, co mi samej ta książka dała. Dała dużo! – choćby to, że ratuje właśnie ważną dla mnie przyjaźń. Jak? Dowiedziałam się pisząc ją, że można nas wszystkich, ludzi podzielić z grubsza na cztery kolory. Nie lubię schematów, ale ten kupiłam, bo pomógł mi zrozumieć kogoś całkiem innej barwy niż ja. A więc może i wam w czymś pomoże. To wstyd, że dopiero teraz dzięki temu, co powiedziała moja rozmówczyni Iwona Firmanty (coach i super człowiek) odkryłam, że kurcze!? – my się naprawdę różnimy?! Lepiej późno niż wcale Dla podobnie jak ja zagubionych w różnicach i w podobieństwach, fragment książki o tym, jak reagujemy w sytuacji kryzysowej w zależności od tego, jakimi farbkami maznął nas Bóg, Natura czy rodzice:

„Brzydki przykład: kogoś potrącił samochód. Ofiara straciła kończyny. Czerwony nawrzeszczy na niego, że łamaga sam sobie winy, bo jak chodzi. Ale potem powie: „Tu będzie platynowa proteza, tu coś doszyjemy i będziesz biegał na paraolimpiadzie. Pamiętaj, z logo mojej firmy, która ci to załatwiła, na czole”. Bo kiedy Czerwony wywrzeszczy bukiet wulgaryzmów, to ma wizję, jak wyjść z większości kryzysów. Żółty podchodzi do ofiary wypadku i mówi: „Weź się pan dobij – nie ma po co żyć”. I robi zdjęcia na Facebooka z podpisem: „Tak właśnie nie jeździ się po ulicach”. Potem, kiedy już się rozładuje, w swojej kreatywności wymyśli jakąś innowacyjną protezę lub wózek z tubonapędem.Zielony – nieważne, że jechał na własny ślub, w garniturze lub w wielkiej sukni bezie – tapla się we krwi, stawia namiot, dzwoni do innych Zielonych. Mówi: „Będzie dobrze, będzie dobrze”. Jeśli ofiarą wypadku jest Czerwony, to krzyczy: „Jak, k… będzie dobrze?!”. Bo czerwony jest zawsze tu i teraz. Niebieski podchodzi do ofiary, cmoka, cmoka, analizuje sytuację, myśli, dalej się zastanawia, napięcie rośnie, po czym pyta: „A ubezpieczenie było?”. Ale to nie koniec, bo Niebieski musi wszystko podsumować, więc dodaje: „Pan nie masz nóg, pan już nie będziesz biegał”. Jak się ma niebieskiego „stwora”, to człowiek musi się nauczyć, że on wcale nie jest zły, tylko inaczej postrzega rzeczywistość”.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI