Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

23 sierpnia 2011 in Książka by Monika-Stachura

Bernhard Schlink „Lektor”

Tytuł zyskał światową sławę dzięki adaptacji filmowej z udziałem gwiazd: Kate Winslet i Ralpha Fiennes’a, ale powieść powstała 10 lat wcześniej. W Polsce obie pozycje pojawiły się prawie równocześnie, wiosną 2009 roku, a dziś, w ramach kolekcji „Zasłuchaj się w Europie”, na rynek trafia audiobook.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„Lektor” opowiada historię nastolatka, który przeżywa romans ze starszą kobietą. W pewnym momencie kochanka znika z życia młodzieńca. Ten odnajduje ją po latach, już jako student prawa, ale okoliczności ponownego spotkania nie mają w sobie nic z dawnego romantyzmu – kobieta jest dawną strażniczką obozów zagłady, sądzoną za zbrodnie wojenne. Wstrząśnięty ciężarem oskarżenia, narrator odwiedza obozowe muzea i bada nazistowskie zbrodnie. Stara się zrozumieć, jak to możliwe, że to ta sama Ona – dla niego kobieta zmysłowa i miłośniczka książek.

Autorem powieści jest Bernhard Schlink, niemiecki pisarz i wykładowca akademicki.  „Lektor” został przełożony na kilkadziesiąt języków i wyróżniony wieloma nagrodami literackimi. Jako pierwszy niemiecki tytuł zajął pierwszą pozycję liście bestsellerów New York Timesa.

Choć tematyka z pewnością nie należy do łatwych, to doskonale zbudowana fabuła bez trudu przykuje uwagę słuchaczy na blisko 5 godzin. Dzięki interpretacji Krzysztofa Banaszyka rozterki i wahania bohatera będą zaś szczególnie poruszające.

„Lektor”, audiobook,  4 godz. 40 min. Audioteka, 2011. 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI