Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Kishwar Desai, „Świadek nocy”

fot. materiały prasowe
4 października 2011 in Książka by redakcja
Durga zostaje oskarżona o wymordowanie swojej rodziny – trzynastu osób. Zostali otruci, a niektórzy zadźgani nożem. Czy to możliwe, by czternastoletnia dziewczynka była w stanie popełnić tak okrutną zbrodnię?

Simran Singh, pracownica socjalna, jest przekonana, że nie, ale fakty mówią same za siebie. Durgę znaleziono na miejscu zbrodni, całą we krwi. Miała powód, by wymordować krewnych, bo odziedziczyła po nich spory majątek. Z kolei śladów, że ktoś inny mógłby popełnić zabójstwo – nie było.

Debiutancka powieść Kishwar Desai zdobyła brytyjską nagrodę Costa Book. Nic dziwnego, porusza ważny w Indiach problem aborcji – ze względu na płeć płodu. W Indiach lekarzom nie wolno informować ciężarnej pacjentki o płci dziecka. Bogate kobiety jadą więc na USG za granicę albo od razu dokonują tam selektywnego zapłodnienia in vitro. Biedniejsze – pozbywają się małych dziewczynek zaraz po urodzeniu. Dość wstrząsające.

Wyd. Zwierciadło 2011


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI