Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Shin Kyung-Sook „Zaopiekuj się moją mamą”

Materiały prasowe
3 sierpnia 2011 in Książka by Marta Mizuro
69-letnia, cierpiąca na demencję Park So-nyo, która wraz z mężem udaje się do Seulu, by odwiedzić jednego z synów, gubi się w tłumie na stacji metra. Szukająca jej rodzina bezskutecznie próbuje natrafić na ślad zaginionej w mieście molochu.

Nie wiadomo, czy odpowiadający na ogłoszenie świadkowie w istocie widzieli Park (poszukujący mają tylko stare zdjęcie), czy też zrozpaczonym dzieciom ich relacje mieszają się ze wspomnieniami o matce.

Czworo rodzeństwa oraz mąż zaginionej przypominają sobie, jak układały się jej relacje z każdym z nich, dochodząc niezależnie od siebie do wniosku, że nie znali Park. Te cząstkowe opowieści składają się na portret niezwykle dzielnej, mądrej i pracowitej kobiety, która otrzymawszy od losu niewiele, robiła wszystko, aby jej bliscy byli szczęśliwi. Powieść urzekła cały świat, bo porusza temat bliski każdemu, nawet tym, którzy nigdy swojej rodzicielki nie widzieli. Zbiorowy rachunek sumienia bohaterów to zachęta do tego, żeby zrobić swój własny. I żeby nie mijać się z mamą, zakładając, że będzie przy nas wiecznie.


przełożyły Marzena Stefańska-Adams i Anna Diniejko-Wąs, Kwiaty Orientu, Skarżysko-Kamienna 2011, s. 174


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI