Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
29 lutego 2016 in Kultura by redakcja

Kto dostał Oscara?

Najlepszy film: „Spotlight”, najlepszy film zagraniczny: „Syna Szawła”, statuetka dla Brie Larson za „Pokój” i dla DiCaprio za „Zjawę”. Kto jeszcze otrzymał Oscary 2016?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zakończyła się gala rozdania Oscarów. 88. edycja najsłynniejszych nagród filmowych na świecie przyniosła wreszcie upragnioną statuetkę dla Leonarda DiCaprio. 22 lata po pierwszej nominacji (postać drugoplanowa w dramacie „Co gryzie Gilberta Grape’a?”) gwiazdor odebrał nagrodę za rolę legendarnego podróżnika awanturnika w „Zjawie“.

Statuetka za główną rolę kobiecą trafiła do rąk Brie Larson.W filmie „Pokój” 26-letnia aktorka zagrała młodą kobietę, która jako nastolatka została porwana w drodze ze szkoły i od tej pory, wraz z urodzonym podczas uwięzienia synkiem, jest przetrzymywana przez porywacza.

Za najlepsze filmy Akademia uznała „Spotlight” o śledztwie dziennikarskim w sprawie pedofilii w Kościele oraz – w kategorii filmu zagranicznego – „Syna Szawła”, wstrząsającą historię członka Sonderkommando w Auschwitz II – Birkenau.

Statuetkę dla najlepszego reżysera odebrał Alejandro G. Iñárritu, za „Zjawę”, a dla najlepszego operatora – Emmanuel Lubezki. To swoiste „déjà vu”, ponieważ obaj odebrali także Oscary w ubiegłym roku za „Birdmana”.

Oscary za scenariusz trafiły do twórców filmów „Spotlight” i „Big Short” (historia wielkiego kryzysu bankowego w USA w 2008 ), odpowiednio za oryginalny i adaptowany tekst, a za muzykę do Ennia Morricone za „Nienawistną ósemkę” – ścieżka dźwiękowa i Jimmy;ego Napes’a i Sama Smitha za „Writing’s on the Wall”, piosenkę do „Spectre”.

Pełna lista zwycięzców na stronie  Oscarów 2016.Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI