Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Fot. Piotr Porębski/Metaluna
Fot. Piotr Porębski/Metaluna
11 marca 2013 in Wywiad by Anna Bimer

Katarzyna Kwiatkowska – miła, łagodna furiatka

Była na jednym roku z Dorocińskim, Woronowiczem, Nejmanem, Wieczorkowskim. Oni po szkole miękko weszli w zawód, ona pauzowała siedem lat. W wyobraźni Katarzyna Kwiatkowska widziała już siebie pod mostem, zanim zaistniała jako m.in. Krystyna Janda, Kazia Szczuka czy Doda w show Szymona Majewskiego. Teraz gra główną rolę w „Dniu Kobiet”. Podobnie jak Agata Kulesza czy Iza Kuna miała spóźniony start. Ale grunt, że oliwa sprawiedliwa.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Cieszę się, że rozmawiamy w tak dobrym momencie. Akurat wyszedł film, który rokuje i pewnie da ci dużo satysfakcji.

Myślałam już, że raczej nie spotka mnie zagranie głównej roli. Więc bardzo się zdziwiłam, kiedy Marysia Sadowska zaproponowała, żebym przeczytała scenariusz i przyszła na zdjęcia próbne. Zdziwiłam się i ucieszyłam.

Również dlatego, że „Dzień kobiet” nie jest śmieszny?

O tak, to wielka ulga móc wreszcie zmienić klimat. Dobrze czuję się w komedii, ale dla higieny pracy potrzebuję równowagi. I bardzo mnie sterapeutyzowała rola dramatyczna. Scenariusz był świetny, zapowiadało się pierwsze od lat w Polsce zaangażowane społecznie kino, kino psychologiczne, kobiece, przejmujące. Aż mi ręce zadrżały, kiedy zorientowałam się, jaki skarb w nich trzymam. Pomyślałam, że szkoda by było stracić taką szansę, bo chyba naprawdę  pasuję do tej roli!

Do roli, dla której pierwowzorem jest Barbara Łopacka, dawna pracownica Biedronki. Odważyła się zawalczyć o swoje prawa pracownicze i wystąpić przeciwko wielkiej firmie.

Jej historia stanowi jakiś procent opowieści. Marysia i Kasia Terechowicz – autorka scenariusza – odbyły wiele spotkań z osobami poszkodowanymi przez korporacje. I zrobiły kompilację zdarzeń.

Twoja bohaterka, początkowo wycofana, budzi się do buntu. Dlatego pomyślałaś, że to idealna rola dla ciebie?

Od dziecka przejawiałam bardzo zbuntowaną postawę.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI