Wielki musical w Polsce – rozmowa z twórcą „Forever King of Pop”

Katherine Jackson oraz Producent Forever King of Pop Carlos J. Lopez w Gary (Indiana) podczas imprezy z okazji 53 urodzin Michaela Jacksona

Rozmowa z Carlosem J. Lopezem producentem spektaklu o Michaelu Jacksonie „Forever King of Pop”, który na wiosnę 2012 roku trafi do Polski.
– „Forever King of Pop” to musical, który odbywa teraz swoje europejskie tournée. Musi pan być bardzo zapracowanym człowiekiem

reklama

– To prawda, od kiedy zaczęliśmy ten projekt angażuje on większość naszego czasu. To co zaczęło się w Madrycie, jako trzymiesięczny epizod, przerodziło się w ogromny projekt, który od dwóch lat przemierza najważniejsze sceny muzyczne w Hiszpanii i na całym świecie. W sumie w cały projekt zaangażowanych jest 60 osób, w tym: artyści, technicy, pracownicy produkcji. Pracujemy jako jeden zespół, gdzie każdy dokłada swoją małą cegiełkę do sukcesu całości.

– Jaka jest pańska recepta na sukces?

– Najważniejsze jest żeby kochać to co się robi, podchodzić do każdego wyzwania z szacunkiem, no i przede wszystkim utrzymywać jakość swojej pracy na wysokim poziome. Równie ważna jest publiczność dla której tworzymy i bez której nasza twórczość nie miała by racji bytu. Jeżeli wrażenia z oglądania naszych produkcji przerosną oczekiwania ludzi, to wtedy mamy do czynienia z wielkim hitem. Oczywiście, żeby to osiągnąć konieczne są lata doświadczenia przy tworzeniu musicali i odpowiednio wyselekcjonowana grupa artystów, która dąży do perfekcji przy każdym przedstawieniu.

– Dlaczego zdecydował się pan na musical o Michaelu Jacksonie? Czy myślał pan o stworzeniu Forever King of Pop jeszcze przed jego śmiercią?

– Idea pojawiła się w marcu 2009 roku, jeszcze za życia Michaela. Na początku chcieliśmy sprowadzić inny musical oddający hołd karierze piosenkarza. Ponieważ to nie było możliwe, postanowiliśmy stworzyć swój własny spektakl. Niestety w czerwcu Michael zmarł i musieliśmy przemyśleć całą koncepcję. Postanowiliśmy skoncentrować się na ponadczasowym przesłaniu muzyki i całej twórczości artystycznej Jacksona. Jego piosenki, talent i pasja zdobyły uznanie na całym świecie. To wszystko chcieliśmy pokazać tworząc ten musical.

– Spektakl jest oficjalnie wspierany przez Fundację Michaela Jacksona. Jak pan odebrał wiadomość o tym, że Forever King of Pop zdobył uznanie rodziny Michaela?

– To dla nas zaszczyt mieć wsparcie Fundacji Michaela Jacksona, biorąc pod uwagę, że mówimy o rodzicach Michaela. Joseph, jego ojciec, przybył osobiście do Sewilli, aby zobaczyć musical i był nim zachwycony. Siedział obok mnie podczas całego spektaklu, a podczas przerwy powiedział mi, że występ był bardzo blisko tego, co robił jego syn. Naprawdę nie można prosić o wiele więcej. W końcu to Joseph Jackson jest założycielem Jackson 5 i to on zbudował i prowadził kariery swoich dzieci do 1980 roku. Pod koniec sierpnia tego roku byłem zresztą w Gary (Indiana) zaproszony przez Jacksonów na symboliczne obchody 53 urodzin Michaela, gdzie poznałem jego dzieci i krewnych. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przyjęli Forever King of Pop, doceniają sposób w jaki dbamy o spuściznę Michaela. Ich uznanie jest