Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

6 czerwca 2016 in Kultura by redakcja

Leon Niemczyk: nieznane fakty z życia aktora

Leon Niemczyk był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych. Przez blisko 50 lat zagrał w kilkuset filmach. Uznanie przyniosła mu rola Andrzeja w słynnym „Nożu w wodzie” Romana Polańskiego. Ma swoją gwiazdę w łódzkiej Alei Gwiazd.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Odszedł 29 listopada 2006 roku. O 7 lat dłużej żył jego straszy brat, Ludwik.

Historię ich życia i relacji opisała Maria Nurowska w swojej najnowszej książce „Bohaterowie są zmęczeni”.

Fizycznie bardzo do siebie podobni. Czy podobnie było pod względem charakterów?

Nie odpowiemy na to pytanie. Autorka pozwoliła dzięki unikalnej narracji popatrzeć na wydarzenia, które ich poróżniły z dwóch stron. Z punktu widzenia każdego z bohaterów.

Oprócz tego przedstawia w książce nieznane fakty z ich życia, jak choćby to, że Leon Niemczyk był np. w czasie wojny osobistym szoferem generała George’a Pattona.

Jak przypomina portal tvn24.pl Ludwik Niemczyk w czasie II wojny światowej był żołnierzem Armii Krajowej. Po wojnie pomógł uciec na Zachód swojemu bratu Wacławowi, a później jeszcze czterem innym osobom. Gdy usiłował uciec razem z bratem Leonem, został schwytany i trafił do więzienia.

Po wyjściu na wolność zaplanował ostateczną ucieczkę wraz z żoną, jej siostrą i mężem. Udało im się przekroczyć most w Świnoujściu i przedostać się do Ahlbecku i dalej do amerykańskiej strefy Berlina. Ludwik Niemczyk mieszkał w Kanadzie.

LEON-NIEMCZYK_PRZECZYTAM_FACEBOOK (1)


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI