Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

8 kwietnia 2015 in Kultura by Hanna Halek

Leszek Lichota – wywiad

Nie patrzy wstecz, nie lubi utartych dróg z napisem „TĘDY”. Kiedy płacze? Co dała mu „Wataha”? Po co jedzie do Australii i czy wróci? Leszek Lichota w ogniu pytań Hanki Halek.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

fot.123rf

Miałam zacząć od pytań na temat kreacji aktorskich, ale prawda jest taka: tuż przed naszym spotkaniem cztery dziewczyny powiedziały mi, że jesteś tak fajnym facetem, że nie wyrzuciłyby cię z łóżka. Siłą rzeczy pytam więc – co ty na to?

(śmiech)… To wydaje mi się po prostu zabawne. Nawet nie czuję potrzeby rozwijania tego wątku.

Nie uważasz się za fajnego faceta?

Trudno mi powiedzieć, co to w ogóle znaczy fajny facet… Fajność kojarzy mi się z czymś bardzo młodzieńczym, więc to zjawisko powoli przestaje mnie dotyczyć. Moja młodość powoli ode mnie odpływa (śmiech). Przypominam sobie momenty, kiedy byłem dzieckiem czy nastolatkiem i panowie w moim obecnym wieku wydawali mi się już starcami (śmiech). Nie wyobrażałem sobie, że kiedyś taki będę. Tymczasem mam 37 lat.

I podobasz się kobietom. Duży, silny. W dodatku płacze przy „Love story”.

Oj tam, oj tam. To było dawno temu i faktycznie wzruszyłem się przy tej historii. Miałem wtedy jakieś 18 lat. Ale nie wracam już do tej lektury, po „Love story” też jest jakieś życie (śmiech).

W którym mężczyzna nie ma prawa do łez?

Oczywiście, że ma prawo do emocji czy nawet słabości. Hamowanie ich jest po prostu niezgodne z ludzką naturą. Lepiej dać im szansę w płaczu niż kolekcjonować je, a potem nagle pozwolić ujść emocjom na stadionie przy udziale bejsbola. Na szczęście nasza rzeczywistość powoli – ale jednak – się zmienia. Jesteśmy w moim odczuciu w punkcie pomiędzy starym myśleniem, że facet nie płacze, a nowym, w którym daje mu się na to społeczne przyzwolenie. Mam nadzieję, że to kwestia kilkunastu lat, że wkrótce te wszystkie sztywne i sztuczne podziały na macho i domową kurę będą passé, że będzie po prostu zwykłym obciachem tak w ogóle mówić i myśleć.

Kiedy więc ostatnio płakałeś?

Wzruszam się przy bajkach, które od czasu „Shreka” robione są przez fachurów najwyższych lotów, ludzi doskonale wiedzących, jak i kiedy wycisnąć z człowieka łzę. Idę w to po całości. Ale wzruszają mnie nie tylko bajki. Niedawno widziałem film „Pogorzelisko”, francusko-kanadyjską produkcję o życiu paru osób na tle konfliktów religijnych. Nie było ze mnie co zbierać. Po prostu mokra ścierka.

Masz dwójkę dzieci, byłeś przy ich porodach…

Bardzo chciałem być przy mojej kobiecie, zobaczyć, jak to się odbywa, dotknąć czegoś nowego, wcześniej kompletnie niewyobrażalnego, i jak się okazuje, absolutnego. Nie wyobrażam sobie, żebym nie był świadkiem narodzin własnych dzieci. Na szczęście mam też nerwy ze stali, więc nie mdlałem, nie taka była wtedy moja rola. Nagrywałem cały proces, żeby dzieciaki miały pamiątkę.

A jakim ty byłeś chłopczykiem?

Radosnym, beztroskim. Miałem podwórko, na którym kilkanaście dzieciaków bawiło się w wojnę albo wieszało liny na drzewach, żeby mieć swój małpi gaj. Mam dwóch braci, więc w domu było równie wesoło: trzech chłopaków, ja najmłodszy – z jednej strony, oczywiście, rodzynek, z drugiej obiekt do przeróżnych eksperymentów typu: „Ty, leć to wypróbuj”. Moi bracia, z którymi lubimy się bardzo do dziś, byli też dla mnie dużym wsparciem. Adam na przykład w ciągu trzech miesięcy nauczył mnie matematyki. Wszystkiego, czego przez osiem lat nie mógł dokonać żaden belfer.

Jak to zrobił?

Intensywnie nade mną siedząc, wychwytując każdy błąd i za każdy dając mi kuksańca.

Strony: 1 2 3 4


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI