Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

2 października 2015 in Kultura by redakcja

Made in POLIN. Podróż przemian: pierwsze urodziny Muzeum POLIN

Made in POLIN to trzydniowe święto (9-11 października 2015) z okazji pierwszych urodzin wystawy stałej w Muzeum POLIN. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Podróży przemian. W rok po otwarciu wspólnie z widzami, artystami i animatorami kultury spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym jest przemiana i w jaki sposób można ją przeżyć odwiedzając muzeum. W programie wystawy, koncerty, spektakle, filmy i warsztaty, a na deser… uczta. Po raz pierwszy zostanie też przyznana Nagroda POLIN.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Plakat_Made_in_POLINMade in POLIN wypełnią premiery artystycznych projektów specjalnych. Znakomity izraelski mandolinista Avi Avital zagra z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod batutą Anny Duczmal-Mróz. Posłuchamy również specjalnie przygotowanego projektu „pianohooligana” Piotra Orzechowskiego i trębacza Avishaia Cohena inspirowanego standardami jazzowymi, które wyszły spod ręki polsko-żydowskich kompozytorów.

Miłośnikom tańca polecamy spektakl Nesting / Gnieżdżenie, który przygotował izraelski choreograf Idan Cohen z zespołem Krakowskiego Teatru Tańca, zaś osoby ceniące oryginalne interpretacje zapraszamy na spacery POLIN404. Hakowanie wystawy, by zapoznać się z interwencjami artystycznymi w przestrzeni wystawy stałej, realizowanymi przez współczesnych polskich muzyków i artystów multimedialnych. Czy opowiedzą oni swoją historię Polin? Muzeum od niecodziennej strony będzie można również zobaczyć podczas kameralnych spacerów z nietypowymi przewodnikami – pracownikami różnych działów, którzy opowiedzą o swoich ścieżkach w muzeum i przemianach, które w nim obserwują.

Zjawisko przemiany będzie nurtem przewodnim szeregu spotkań i warsztatów. Przedstawiciele czołowych europejskich instytucji kultury odpowiedzą na pytanie czy przemianę (zwłaszcza całych społeczeństw) można zaprojektować. Podczas warsztatów dla młodzieży i dorosłych zajmiemy się niełatwym do wyjaśnienia nastolatkom procesem zmiany systemu w Polsce po 89 roku a także tym, czym właściwie jest tożsamość.

Każdego dnia święta Made in POLIN będziemy oglądali filmy wybrane w otwartym konkursie internetowym, które stały się impulsem do niezwykłych przemian naszych gości. Codziennie będziemy mogli również podziwiać niezwykłe portrety Krzysztofa Gierałtowskiego.

W niedzielę, wraz z krytykiem kulinarnym i podróżnikiem Robertem Makłowiczem, wyruszymy
w smakową podróż do dawnej Rzeczpospolitej. Podczas słodkiej uczty i rozmów będziemy szukać wpływów różnych kultur na współczesną kuchnię polską. Jakie smaki przetrwały, a jakie zostały utracone bezpowrotnie?

Cykl wydarzeń zakończy realizowane na żywo słuchowisko z udziałem Roberta Więckiewicza. Spektakl w reżyserii i adaptacji Krzysztofa Czeczota oparty będzie na utworze Franza Kafki
pt. „Przemiana”.

W ramach Made in POLIN przyznamy także po raz pierwszy Nagrodę Polin. Wyróżnienie to otrzyma osoba lub instytucja, która poprzez swoje działania chroni pamięć o historii polskich Żydów oraz  przyczynia się do budowania szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i Świata.

Pełen program święta na stronie

Koncepcja i koordynacja programowa: Karolina Sakowicz


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI