Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Wrocław 2016, ESK
Wrocław 2016, ESK
8 lipca 2014 in Kultura by redakcja

Młoda Polska Filharmonia w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu

Młoda Polska Filharmonia po raz drugi współtworzy projekt „Głos wykluczonych” Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego. 26-osobowy skład Młodej Polskiej Filharmonii wystąpi w spektaklu teatralno- muzycznym „Pokolenie P: Prokofiew” w ramach programu przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zapraszamy - 11 lipca w przestrzeniach Studia na Grobli Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wrocław 2016, ESK

Trwa druga edycja cyklu „Głos wykluczonych” w ramach programu przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Głos wykluczonych to projekt Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego, którego ideą jest łączenie grup wykluczonych społecznie z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli teatralno-muzycznych. W roku 2013 zrealizowany został spektakl Szukając Leara: Verdi z udziałem seniorów, Wojciecha Malajkata, Jerzego Artysza, Ewy Biegas, Kariny Skrzeszewskiej, Marty Miki oraz Młodej Polskiej Filharmonii.

Na kolejne lata zaplanowano nowe tytuły. Do każdego z nich zaproszona jest inna, nowa grupa wykluczona  społecznie. W tym roku zaprezentujemy „Pokolenie P: Prokofiev”, spektakl teatralny z muzyką Sergiusza Prokofiewa według autorskiego scenariusza Michała Znanieckiego. Spektakl ten będzie tematem tegorocznej edycji cyklu „Głos wykluczonych”, który realizuje Fundacja Jutropera we współpracy z Biurem Festiwalowym IMPART 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tegorocznej edycji do współpracy zaproszona została również grupa dzieci, podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, które przez cały rok przygotowywać będą widowisko pod opieką artystyczną Michała Znanieckiego i instruktorów Fundacji. Ich wspólna praca zakończona będzie występem dzieci u boku Agaty Zubel oraz orkiestry Młodej Polskiej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka.

Młoda Polska Filharmonia

Plenerowa premiera zaplanowana jest na 11 lipca 2014 w wyjątkowych przestrzeniach Studia na Grobli Instytutu Grotowskiego, natomiast w grudniu spektakl zaprezentowany zostanie na deskach Teatru Muzycznego Capitol, partnera projektu „Głos wykluczonych”. Całoroczny plan pracy obejmuje swoim zasięgiem cykl warsztatów teatralnych i muzycznych dla dzieci, kontynuację pracy z seniorami – podopiecznymi Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. Ponadto, do współtworzenia projektu i wspólnej kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego zaproszono różne instytucje i organizacje, między innymi Fundację MAIO, Stowarzyszenie TRATWA oraz Fundację Ottenbreit.

Spektakle i warsztaty przygotowane zostaną zarówno przez uczestników z Polski, jak i w konfiguracjach zagranicznych z udziałem artystów i instytucji partnerskich miast Wrocławia. W roku 2014 rozpoczyna się współpraca ze Lwowem, który oficjalnie dołączył do projektu.

  • Scenariusz i reżyseria: Michał Znaniecki
  • Kierownik warsztatów teatralnych: Zofia Dowjat
  • Kostiumy: Joanna Medyńska
  • Reżyseria świateł: Bogumił Palewicz
  • Choreografia: Diana Theocharidis
  • Koordynacja muzyczna: Jacek Kita
  • Występują: Agata Zubel, Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka, podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu
  • Premiera: Instytut Grotowskiego – „Studio Na Grobli”, 11 lipca godz. 21.00
  • Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Impartu od 7 lipca. Liczba miejsc ograniczona.
  • Współproducent: Biuro Festiwalowe Impart 2016. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI