Młoda Polska Filharmonia w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu

Wrocław 2016, ESK

Młoda Polska Filharmonia po raz drugi współtworzy projekt „Głos wykluczonych” Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego. 26-osobowy skład Młodej Polskiej Filharmonii wystąpi w spektaklu teatralno- muzycznym „Pokolenie P: Prokofiew” w ramach programu przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zapraszamy – 11 lipca w przestrzeniach Studia na Grobli Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu.

Wrocław 2016, ESK

reklama

Trwa druga edycja cyklu „Głos wykluczonych” w ramach programu przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Głos wykluczonych to projekt Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego, którego ideą jest łączenie grup wykluczonych społecznie z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli teatralno-muzycznych. W roku 2013 zrealizowany został spektakl Szukając Leara: Verdi z udziałem seniorów, Wojciecha Malajkata, Jerzego Artysza, Ewy Biegas, Kariny Skrzeszewskiej, Marty Miki oraz Młodej Polskiej Filharmonii.

Na kolejne lata zaplanowano nowe tytuły. Do każdego z nich zaproszona jest inna, nowa grupa wykluczona społecznie. W tym roku zaprezentujemy „Pokolenie P: Prokofiev”, spektakl teatralny z muzyką Sergiusza Prokofiewa według autorskiego scenariusza Michała Znanieckiego. Spektakl ten będzie tematem tegorocznej edycji cyklu „Głos wykluczonych”, który realizuje Fundacja Jutropera we współpracy z Biurem Festiwalowym IMPART 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tegorocznej edycji do współpracy zaproszona została również grupa dzieci, podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, które przez cały rok przygotowywać będą widowisko pod opieką artystyczną Michała Znanieckiego i instruktorów Fundacji. Ich wspólna praca zakończona będzie występem dzieci u boku Agaty Zubel oraz orkiestry Młodej Polskiej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka.

Młoda Polska Filharmonia

Plenerowa premiera zaplanowana jest na 11 lipca 2014 w wyjątkowych przestrzeniach Studia na Grobli Instytutu Grotowskiego, natomiast w grudniu spektakl zaprezentowany zostanie na deskach Teatru Muzycznego Capitol, partnera projektu „Głos wykluczonych”. Całoroczny plan pracy obejmuje swoim zasięgiem cykl warsztatów teatralnych i muzycznych dla dzieci, kontynuację pracy z seniorami – podopiecznymi Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. Ponadto, do współtworzenia projektu i wspólnej kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego zaproszono różne instytucje i organizacje, między innymi Fundację MAIO, Stowarzyszenie TRATWA oraz Fundację Ottenbreit.

Spektakle i warsztaty przygotowane zostaną zarówno przez uczestników z Polski, jak i w konfiguracjach zagranicznych z udziałem artystów i instytucji partnerskich miast Wrocławia. W roku 2014 rozpoczyna się współpraca ze Lwowem, który oficjalnie dołączył do projektu.

  • Scenariusz i reżyseria: Michał Znaniecki
  • Kierownik warsztatów teatralnych: Zofia Dowjat
  • Kostiumy: Joanna Medyńska
  • Reżyseria świateł: Bogumił Palewicz
  • Choreografia: Diana Theocharidis
  • Koordynacja muzyczna: Jacek Kita
  • Występują: Agata Zubel, Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka, podopieczni Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu
  • Premiera: Instytut Grotowskiego – „Studio Na Grobli”, 11 lipca godz. 21.00
  • Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Impartu od 7 lipca. Liczba miejsc ograniczona.
  • Współproducent: Biuro Festiwalowe Impart 2016. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego