Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Materiały promocyjne
4 kwietnia 2011 in Młoda Polska Filharmonia by redakcja.

Edicson Ruiz

Urodzony w Caracas w 1985 roku Edicson Ruiz, rozpoczął grę na kontrabasie w wieku jedenastu lat. Jego nauczycielami byli Felix Petit, Janne Saskala i Klaus Stoll w akademii Orkiestry Filharmoników Berlińskich.

Jego pierwsze doświadczenia w pracy w orkiestrze były możliwe dzięki El Sistema, założonej przez  José Antonio Abreu, oficjalnie znanej jako the Foundation for the National Network of Youth and Children´s Orchestras of Venezuela. Następnie, w wieku niespełna 15 lat, Edicson został laureatem pierwszej nagrody konkursu Międzynarodowego Stowarzyszenia Kontrabasistów w Indianapolis. Dwa lata później został członkiem sekcji kontrabasów Filharmoników Berlińskich jako pierwszy muzyk z obszaru Ameryki Łacińskiej i najmłodszy w historii członek tej orkiestry. Wraz z tą orkiestrą występował podczas wiosennej i letniej edycji festiwalu w Salzburgu, podczas Berliner Festwochen oraz na festiwalach w Edynburgu i Pekinie.

Ruiz jest również koncertującym solistą, występującym z recitalami w berlińskiej filharmonii, podczas festiwalu w Lucernie  (Szwajcaria) i wielu innych miejscach na całym świecie. Jest członkiem The Philharmonic´s Double Bass Sextetora z wykładowcą w projekcie edukacyjnym „zukunft@BPhil”. Edicson Ruiz posiada w swym repertuarze prawykonania  i utwory napisane specjalnie dla niego, między innymi Efraina Oschera D K Son,  koncerty na kontrabas wenezuelskiego kompozytora Paula Desenne, meksykańskiego waltornisty i kompozytora Arturo Pantaleóna. W 2002 roku  rząd Wenezueli odznaczył artystę prestiżowym  „Orden José Felix Ribas”, a rok później został wybrany jako jeden z  the Junior Chamber International´s Ten Outstanding Young Persons of Venezuela (TOYP).


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI