Znamy już skład Młodej Polskiej Filharmonii!

123RF.com

Wybrano już skład Młodej Polskiej Filharmonii! Ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny prezentowany przez kandydatów postanowiono rozbudować w stosunku do wcześniejszych założeń zespół orkiestrowy i zakwalifikować do udziału w projekcie 39 osób.

reklama

Stypendyści wezmą udział w jesiennych warsztatach prowadzonych przez muzyków z najlepszych światowych orkiestr – oboistę Dudu Carmela z Israel Philharmonic, kontrabasistę Edicsona Ruiza z Berliner Philharmoniker i skrzypka Dimitriego Vasilieva z Moscow Soloists oraz w ogólnopolskiej trasie koncertowej.

Młodzi muzycy zagrają w Filharmonii Krakowskiej, Wrocławskiej i Bydgoskiej, w Poznaniu oraz w Warszawie. Orkiestra wystąpi również na międzynarodowym festiwalu „Wszystkie Strony Świata” w Puławach.

W programie koncertów znajdzie się  między innymi  kompozycja Zbigniewa Preisnera dedykowana właśnie Młodej Polskiej Filharmonii.

Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Adam Klocek – dyrektor Filharmonii Kaliskiej, który dyrygował większością orkiestr symfonicznych w Polsce. Najlepsi młodzi polscy muzycy będą mieli możliwość współpracy z wybitnymi osobowościami świata muzyki. Solistami, którzy jednocześnie są członkami światowej renomy zespołów orkiestrowych. Chcemy pokazać młodym ludziom, że wspólna praca i występy w orkiestrze na wysokim poziomie są czymś ciekawym i mogą dać wiele przyjemność. Najlepsi będą też mieli możliwość występu solowego z orkiestrą.– mówi o projekcie Adam Klocek.

Młoda Polska Filharmonia to przedsięwzięcie przygotowywane wspólnie przez Grupę Zwierciadło i Fundację Pro Bono PL. Celem organizatorów jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji kulturalnej całego społeczeństwa – przygotowanie wrażliwych i świadomych odbiorców muzyki oraz stworzenie nowej szansy rozwoju dla wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży.

Więcej informacji o projekcie oraz lista muzyków tworzących skład Młodej Polskiej Filharmonii: www.probonopl.org