Muzeum Sztuki Nowoczesnej dla dzieci

DZIAŁAMY Z KOLEKCJĄ!, MSN

1 czerwca 2016 w MSN rozpocznie się edukacyjny projekt wystawienniczy dla najmłodszych, „Działamy z kolekcją!”.
Projekt jest skierowany do trzech głównych grup odbiorców muzeum: najmłodszych gości – dzieci w wieku 3–6 lat, widzów w wieku 7–12 lat,najczęściej odwiedzających wystawy w ramach szkolnych wycieczek oraz ich opiekunów zachęcanych do aktywnego uczestnictwa w zajęciach muzealnych razem ze swoimi podopiecznymi.

reklama

Wybór prac oraz sposób ich ekspozycji to wynik doświadczeń i obserwacji zebranych przez muzealnych edukatorów podczas poprzednich pokazów kolekcji: „W sercu kraju” i „W niedalekiej przyszłości”. Dla instytucji jest to moment podsumowania działań edukacyjnych prowadzonych od 2013 roku, a także kolejny etap otwierania się na nową publiczność, nie zawsze obeznaną ze sztuką współczesną. Wystawa jest zaproszeniem do zapoznania się z dziełami sztuki stworzonymi przez współczesnych artystów – filmami, rzeźbami i instalacjami zaprezentowanymi w przestrzeni interakcji, gdzie przyswajanie wiedzy o sztuce łączy się z zabawą.

W określonych godzinach na wystawie „Działamy z kolekcją!” będzie można spotkać muzealnych edukatorów, którzy zaproszą do wspólnej podróży po świecie sztuki. Spotkania są otwarte, bezpłatne i bez ograniczeń wiekowych. Projekt potrwa do 31 sierpnia 2015. W pierwszym tygodniu zaplanowano następujące zajęcia:

  • czwartek, 4 czerwca 2015, godz. 15 i sobota, 6 czerwca 2015, godz. 12 i 15 -„Działania otwarte”, animacje i warsztaty dla dzieci
  • niedziela, 7 czerwca 2015, godz. 13 – „Kosmos podwójnie pierzasty”, roślinne warsztaty rodzinne