Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Julia Marcell „June.”

fot. materiały prasowe
2 października 2011 in Muzyka by Kalina Mróz
Julia Marcell to artystka – zjawisko. Wszechstronnie utalentowana, sama pisze muzykę i projektuje oprawę graficzną swoich płyt, samodzielnie opanowała również grę na wielu instrumentach.

Pieniądze na twórczość dostała od internetowych fanów. Jest jedną z niewielu polskich muzyków, którzy świetnie sobie radzą zagranicą – Marcell na stałe mieszka w Berlinie,  śpiewa po angielsku.  Jej drugi album długogrający (po dobrze przyjętym „It Might Like You”) to bardzo udana mieszkanka gatunków (po raz kolejny punkowe inspiracje pojawiają się w towarzystwie klasycznych instrumentów smyczkowych, nie tracąc jednak „pazura”) i nastrojów. Wpadające w ucho, popowe melodie budzą skojarzenia trochę z Bjork, a trochę z Bat For Lashes, zachowując przy tym autorski klimat trudnego do wyjaśnienia mroku i niepokoju. Kobiece granie Marcell wolne jest od nadmiernego sentymentalizmu czy przesłodzonego romantyzmu (energetyczne, zaśpiewane z  mocą „CTRL”), ale potrafi wzruszyć („Echo” z chórkami po polsku). Charakterystyczny, potraktowany przez samą artystkę z lekkim przymrużeniem oka styl nie każdemu przypadnie do gustu, ale na pewno jest godny polecenia i zapamiętania.

Mystic Production


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI