Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Opowieść o Amy Winehouse: „Amy. Moja córka” Mitch Winehouse

kuba-kubacki
materiały prasowe
materiały prasowe
26 lipca 2012 in Muzyka by kuba-kubacki
Ojciec Amy Winehouse napisał jej biografię. Zajęło mu to niecały rok od śmierci córki.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kiedy rok temu, 23 lipca, świat usłyszał o śmierci Amy, jedni mówili o tragedii, drudzy wspominali, że artystka od dawna igrała z losem i taki koniec był nieunikniony. Wszyscy razem płakali, bo oto sceny straciły kogoś wyjątkowego, wybitnego. Winehouse była złotym dzieckiem XXI-wiecznej muzyki. Dziesiątki naśladowców i naśladowczyń, którzy próbowali i wciąż próbują zająć jej miejsce, nie mogą się mylić.

W rocznicę śmierci Amy półki księgarń na całym świecie zapełniły się jej biografią pióra ojca, Mitcha. Według doniesień serwisów plotkarskich relacje rodziców z córką były za życia artystki zmienne, ale jakie mogły być, skoro mieli oni oglądać powolną agonię własnego dziecka?

Tak naprawdę „Amy. Moja córka” to książka nie tyle o Amy, co właśnie o Mitchu, człowieku, który zaczynał jako taksówkarz, by na fali popularności córki nagrać własną, jazzową płytę. Dziś reklamuje ją razem z biografią zmarłej. Ta ostatnia to dość jednostronna opowieść relacji ojca z córką, której głównym celem jest udowodnienie, jak blisko było jedno z drugim. Mnóstwo tu czułych dialogów, zapewnień o wsparciu w najtrudniejszych chwilach. Mnóstwo usprawiedliwień, tłumaczeń, wyjaśnień. Czy więc Mitch czuje się winny przedwczesnej śmierci córki? Takie wrażenie można odnieść z lektury.

Książka ma dużą wartość wspomnieniową, ale raczej dla zagorzałych fanów Amy. Mało tu słów o muzyce, więcej o trudnym charakterze artystki i kaprysach gwiazdy. Warto po nią sięgnąć choćby ze względu na liczne kolorowe zdjęcia z kolejnych etapów życia gwiazdy. Czy ktoś patrząc na kilkuletnią dziewczynkę o okrągłej buzi mógł się domyślić, jaki upadły anioł z niej wyrośnie?


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI