Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

9 maja 2015 in Kultura by redakcja

Najlepsze filmy francuskie

13 maja 2015 rozpocznie się 6. przegląd Nowego Kina Francuskiego organizowany przez Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film. Do 19 maja filmy można oglądać w warszawskim kinie Muranów, potem festiwal rusza w Polskę. W dniach 22 - 28 maja 2015 francuskie produkcje zagoszczą w kinie Helios Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz w Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łódzi, Poznaniu, Szczecinie, Zamościu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Tegoroczny przegląd został poświęcony adaptacjom literackim. W programie znalazł sę m.in. najnowszy obraz François Ozona „Nowa dziewczyna” czy nowy film Benoît Jacquota – „Dziennik panny służącej” – adaptacja słynnej powieści Octave’a Mirbeau z początku XX wieku, którą na ekrany przenosili już wcześniej Jean Renoir i Luis Buñuel.

Warte uwagi są także ekranizacje komiksów, wśród nich słynny „Kot rabina”, adaptacja kultowego komiksu Joanna Sfara, którego akcja toczy się w Algierze w 1920 roku, laureat Cezara 2012 dla najlepszego filmu animowanego.

Organizatorzy przeglądu zadbali również o najmłodszych. W programie znalazł się nominowany do Oscara film „Ernest i Celestyna” o przyjaźni niedźwiedzi Ernesta z małą myszką Celestyną.

Co zobaczymy podczas 6. przeglądu Nowego Kina Francuskiego? 

Dziennik Panny Służącej

reż. Benoit Jacquot, Francja / Belgia 2015, 95 min. Początek XX wieku. Célestine, śliczna młoda służąca oczekuje od życia więcej, niż los może jej zaoferować. Świadoma swojej seksualności dziewczyna zauważa, że jest obiektem fascynacji kolejnych panów domu. Odruchowo broni się przed tym, ale szybko uczy się czerpać przyjemność z coraz bardziej odważnych erotycznych przygód.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI