Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

11 maja 2015 in Kultura by Magdalena Kuydowicz

„One mąż show” Szymona Majewskiego

Kilka lat po świadomym odejściu z telewizji i ze świata reklamy Szymon Majewski powrócił w monodramie „One mąż show”. I to u mistrzyni gatunku, czyli u samej Krystyny Jandy w OCH-Teatrze.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Och-Teatr

Szymon zaczynał w radiu ZET, potem był czas talk show i wielka kariera najpierw w TVP a w końcu autorskie programy w TVN. Obok Kuby Wojewódzkiego przez lata był „lokomotywą” tej stacji. Ogromna popularność szła w parze z równie wielkimi oczekiwaniami, które Majewski długo spełniał. Aż postanowił swoje medialne życie diametralnie zmienić. I naprawdę to zrobił!

„One mąż show” to monolog, w którym na przykładzie swojego małżeństwa showman i stand-uper (bo i z takiej formy w swoim spektaklu Majewski korzysta) opowiada o kłopotach i radościach życia w związku. To spowiedź umownego pantoflarza, złożona z przykładów i prawdziwych zabawnych sytuacji, takich jak pieczenie ciasta ze śliwką – od 20 lat tego samego, wspólna wyprawa na imprezę i unikanie domowych obowiązków. To zarazem zabawna historia uczucia bez kompromisów, a także pełna ciepła, ironiczna a chwilami autoironiczna, złośliwa i bardzo prawdziwa opowieść o kobiecie widzianej oczami śmiertelnie zakochanego w niej męża – faceta w średnim wieku, zależnego od humorów żony i jej sposobu myślenia, który może mało odważnie, ale dociekliwie mierzy się ze współczesnymi stereotypami i popularnymi uprzedzeniami.

Szymon–aktor niewiele różni się od Szymona-showmana. Zachował to, co zawsze było jego wielką siłą: budzi sympatię od pierwszej minuty pobytu na scenie. I nawet jeśli czasami coś powie za cicho lub odwrotnie, za natrętnie coś podkreśli, jest to jednak zawsze On: siwiejący i patykowaty facet z brodą, z ADHD, które ani na chwilę nie pozwala mu przestać ani mówić, ani działać. Dzięki temu dynamika w spektaklu ani na chwilę nie słabnie. Kolejne etapy jego historii małżeńskiej trafiają do nas wraz ze zdjęciami z rodzinnego albumu wyświetlanymi na ekranie małej kawiarnianej sceny w hallu teatru.

Szymon od zawsze był mistrzem improwizacji, więc interesowało mnie więc bardzo, kto wyreżyseruje go na scenie. Wygląda na to, że on sam. A opieka artystyczna Krystyny Jandy i Marii Seweryn mu to tylko ułatwia i koryguje ewentualne niedostatki: „mówisz niewyraźnie” – „to niech się panie przesiądą bliżej”, słychać było na próbach.  „One mąż show” to pierwszy spektakl Szymona, ale już wiadomo, że nie ostatni. Z szacunkiem śledzę to, co robi.

„One mąż show”, opieka artystyczna: Krystyna Janda i Maria Seweryn, premiera 13 czerwca 2014, OCH-Teatr w Warszawie


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI