Oscary dla DiCaprio za „Zjawę”i Brie Larson za „Pokój”

fot. materiały prasowe

Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej przypadł Brie Larson, upragnioną statuetką dla najlepszego aktora odebrał Leonardo DiCaprio
Poruszająca kreacja matki w filmie „Pokój” przyniosła Brie Larson Oscara. Film opowiada historię kobiety i jej synka przetrzymywanych przez porywacza. W styczniu Larson otrzymała już Złoty Glob dla najlepszej aktorki dramatycznej. „Pokój” miał polską prapremierę podczas WFF, gdzie otrzymał Nagrodę Publiczności, teraz jest akurat na ekranach kin. Więcej o filmie tutaj.

reklama

Oscara otrzymał też wreszcie Leonardo DiCaprio. To jego pierwsza statuetka – łącznie był już nominowany 5 razy (2014 „Wilk z Wall Street”, 2007 „Krwawy diament”, 2005 „Aviator”, 1994 „Co gryzie Gilberta Grape’a”). W tym roku był faworytem i – jak się okazuje – przewidywania były słuszne. „Zjawa” triumfowała podczas Złotych Globów, otrzymała także rekordową liczbę nominacji do Oscara w 12 kategoriach – ostatecznie tytuł zebrał trzy statuetki: dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, dla najlepszego reżysera i za najlepsze zdjęcia. I reżyser Alejandro G. Iñárritu i operator Emmanuel Lubezki odebrali także nagrody w ubiegłym roku, za „Birdmana”. Więcej o „Zjawie” tutaj.

Oscary za role drugoplanowe trafiły do Alicii Vikander za „Dziewczynę z portetu” oraz do Marka Rylance’a za „Most szpiegów”.