Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

20 września 2016 in Kultura, Polecane książki by redakcja

Planuj tak, by mieć realne efekty swojego działania

Każdy, kto chciałby się dowiedzieć, co leży w granicach jego możliwości, jak osiągnąć więcej dzięki zmianie sposobu myślenia i jak konstruować własny porządek w codziennym chaosie – bez wątpienia potrzebuje sięgnąć po książkę „Głowa. Instrukcja użytkowania” autorstwa Czesława Bieleckiego, opublikowaną przez Wydawnictwo Zwierciadło.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

glowa_okladkaCzesław Bielecki czerpie z własnych doświadczeń, wypracowanych w zawodzie architekta, uczy efektywnego łączenia dwóch ważnych funkcji naszego umysłu: myślenia i działania.

– Przybywa spotów i memów, ale nasze wewnętrzne narracje zbudowane są według odwiecznych zasad: miłość broni się przed nienawiścią, honor przed podłością, racje ustępują emocjom.

Zastanawiając się, kim możesz być, musisz przyjąć perspektywę życia, z całą jego nieprzewidywalnością, patrzeć z perspektywy lat, a nie tygodni czy dni. Dopiero czas pokazuje, że o saldzie życia decyduje nasz charakter. Można go określić bardzo wcześnie. Jeśli nie umie tego sam zainteresowany, to z pewnością widzi go otoczenie. Rzadko jednak przyjmujemy oczywiste fakty do wiadomości, choć przysłowie mówi: „Gdy trzech po kolei mówi ci, że jesteś pijany, nie kłóć się – idź spać!”.

Oto minimalistyczna porada życiowa. Nie próbuj być kimś, kim na pewno nie możesz być.

To tylko przykładowy cytat, jakże trafny, błyskotliwy i życiowy, a całość stanowi swoisty drogowskaz dla poszukujących własnego Ja. „Głowa” to pozycja wydawnicza, od której nie można oderwać się już po kilku pierwszych zdaniach. Książkę wyróżniają ćwiczenia, które mobilizują do działania już w trakcie czytania. Przykład: Czy komputer pomoże ci rozwiązać twój konflikt z partnerem lub partnerką?, Pomyśl w jakich sytuacjach i zadaniach człowiek jest nadal niezastąpiony?, Z czym technologia nie potrafi sobie poradzić?

Zanim przejdziesz dalej, spróbuj odpowiedzieć na te pytania.

Dodatkowym atutem książki jest przyjemność obcowania z rysunkami światowej sławy grafika, Janusza Kapusty, które stanowią artystyczny, unikalny komentarz do treści. Rysunki pomagają czytelnikowi (co się rzadko zdarza) w ćwiczeniach intelektualnych już na etapie czytania każdego z rozdziałów.

To książka dla każdego, komu zależy na rzeczywistych, a nie jedynie pozornych efektach działania.

O autorze:

Czesław Bielecki – architekt, pisarz, polityk. Autor książek: Wolność w obozie (jako Maciej Poleski), Mały konspirator (anonimowo, z Janem K. Kelusem i Urszulą Sikorską), Mały jawniak, Z celi do celi, Listy do żony, Gra w miasto, Plan akcji, Socland – Muzeum Komunizmu, Scenarzysta, Jest alternatywa, Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI