Po Targach czas na Plener…

Nadmorski Plener Czytelniczy, to cykliczna letnia impreza, który odbywa się na przełomie lipca i sierpniu w reprezentacyjnym punkcie Gdyni – na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego.

Tradycją Pleneru są stoiska z dobrą literaturą i spotkania ze znanymi i cenionymi autorami. W tym roku organizatorzy zapraszają od 31 lipca do 2 sierpnia.

reklama

Tymczasem, przypominamy jak było, podczas ostatnich Targach Książki w Warszawie.

Swój dorobek przedstawiło blisko 800 znakomitych autorów z kraju i zagranicy. Targi odwiedziło ponad 72 tysiące osób. W 10 salach konferencyjnych i na trzech scenach zorganizowano 320 wydarzeń, angażując przy tym sławy międzynarodowego środowiska literackiego i autorytety branży. Podczas Targów nowości i bestsellery prezentowało 860 wystawców z Polski i innych 28 krajów.

Tradycyjnie program pierwszych dwóch dni targowych w dużej mierze opracowany został z myślą o przedstawicielach rynku książki. Dla odwiedzających Targi księgarzy i bibliotekarzy (około 2 100 osób – dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku) była to najlepsza okazja, by przyjrzeć się takim zagadnieniom, jak nowoczesna biblioteka w internecie, edukacja kulturalna w bibliotekach czy księgarnie internetowe i niezależne. Wydawcy, agenci i producenci nowych mediów mogli poznać nowe, światowe trendy panujące na rynku książki, m.in.: niemieckie modele biznesowe dla wydawców – e-lending, niestandardowe modele dystrybucji treści oraz elastyczne sposoby zarządzania licencjami i prawami autorskimi, publikacje interaktywne i appsy książkowe dla dzieci.

Spotkania z autorami

Grono polskich pisarzy było również jak zwykle znakomite: Marek Bieńczyk, Katarzyna Bonda, Sylwia Chutnik, Mariusz Czubaj, Katarzyna Grochola, Julia Hartwig, Józef Hen, Małgorzata Kalicińska, Marek Krajewski, Hanna Krall, Antoni Libera, Ewa Lipska, Dorota Masłowska, Iza Michalewicz, Jarosław Mikołajewski, Zygmunt Miłoszewski, Michał Olszewski, Janusz Rudnicki, Olga Tokarczuk, Jarosław Marek Rymkiewicz, Magdalena Tulli, Agata Tuszyńska, Paulina Wilk, i wielu innych.

Najmłodsi i ci trochę starsi miłośnicy książek mogli nacieszyć się obecnością swoich ulubionych autorów, jak np.: Liliana Bardijewska, Emilia Dziubak, Dorota Gellner, Grzegorz Kasdepke, Ewa Karwan-Jastrzębska, Barbara Kosmowska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Małgorzata Piekarska, Agnieszka Tyszka, Wojciech Widłak, Józef Wilkoń, Maciej Wojtyszko i inni.