Polecamy: Warszawskie Targi Książki

Już w najbliższy weekend, 19-22 maja 2016 odbędą się na PGE Narodowym 7. Warszawskie Targi Książki. Ich tegoroczny program będzie różnorodny i wielokulturowy.
wtk-plakat-1Główne punkty programu:

  • Atrakcje dla dzieci i młodzieży Wydarzenia dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w tym lekcje literatury i historii odbędą się w Centrum Konferencyjnym. Natomiast wydarzenia dla młodszych dzieci odbywać się będą w Galerii PGE Narodowego oraz na dwóch scenach. Będzie można wziąć udział w wielu animacjach literackich, warsztatach i przedstawieniach, posłuchać głośnego czytania czy spotkać się z ulubionymi autorami i ilustratorami oraz zapoznać się z nowościami wydawniczymi. Program dla dzieci młodzieży: http://targi-ksiazki.waw.pl/program_dla_dzieci_i_mlodziezy
  • Sobota – Dniem Reportażu Przez cały dzień odbywać się będą spotkania z autorami i tłumaczami – finalistami siódmej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.
  • Festiwal Komiksowa Warszawa – a w nim strefa autografów, spotkania, prezentacje i warsztaty dla wielbicieli gatunku. W strefie autografów można będzie otrzymać graficzny upominek od autorów najbardziej poszukiwanych komiksów dla dorosłych, dzieci i młodzieży.
  • etargi-ksiazki.waw.pl – Wirtualne Targi Książki, zaplanowane w dniach 16-29 maja br. pod adresem etargi-ksiazki.waw.pl. Ich zaletą jest dłuższy czas trwania i większa dostępność – każdy internauta może je odwiedzić w dowolnym momencie, bez ograniczeń i konieczności wychodzenia z domu.
  • Piątek Dniem Książki Akademickiej i Naukowej – jubileuszowe 10. Targi ACADEMIA

Pełen program Targów:

A co najważniejsze – autorzy z kraju i z zagranicy. Kalendarz spotkań z autorami: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-autorzy-alfabetycznie.

Dodatkowo: goście specjalni z zagranicy:

Program Węgier – Gościa Honorowego Warszawskich Targów Książki zapowiada się bogato i interesująco. W ramach programu przygotowanego dla odwiedzających są spotkania autorskie i animacje dla dzieci oraz prezentacje książek największych węgierskich pisarzy. Program Gościa Honorowego: http://targi-ksiazki.waw.pl/gosc_honorowy-program

Barcelona i literatura katalońska – Gość Specjalny 7. Warszawskich Targów Książki 2016

Obecność Katalończyków na WTK będzie okazją do szerokiej promocji literatury katalońskiej w Polsce i wsparcia tłumaczeń literackich z języka katalońskiego. Program Gościa Specjalnego: http://targi-ksiazki.waw.pl/gosc_specjalny-program

Spotkanie sportu z kulturą – FC Barcelona w Warszawie

W ramach programu „Spotkanie sportu z kulturą” FC Barcelona zaproponuje projekcję filmu dokumentalnego pt. „Josep Suñol: Krzyk odwagi” (2016) przybliżający postać dziennikarza i biznesmena Josepa Suñola i Garrigę, prezesa FC Barcelony, zamordowanego przez wojska frankistowskie na początku hiszpańskiej wojny domowej. Będzie można wziąć udział w panelu „Literatura i piłka nożna”. Polska jest jednym z krajów europejskich o największej liczbie kibiców FC Barcelony, a w Warszawie w 2011 roku została otwarta pierwsza w Europie młodzieżowa akademia piłkarska FCB Escola de Varsòvia, w której obecnie trenuje ponad 650 dzieci. Warszawskie Targi Książki są więc doskonałą okazją do promowania katalońskiej kultury także poprzez piłkę nożną, potwierdzając tym samym związki sportu i kultury.

Przypominamy o konkursie z możliwością wygrania bezpłatnych biletów na Targi!

Dla wszystkich najważniejsza informacja:

  1. Warszawskie Targi Książki 2016 są otwarte dla zwiedzających:

19 maja 2016 (czwartek) 10.00-18.00

20 maja 2016 (piątek) 10.00-19.00

21 maja 2016 (sobota) 10.00-19.00

22 maja 2016 (niedziela) 10.00-17.00

Bilety dostępne będą w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów. Przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki prowadzona jest na stronie internetowej twojbilet24.pl oraz w warszawskich salonach EMPIK. Więcej informacji na stronie targi-ksiazki.waw.pl

logo_wtk