Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Polski dokument wygrywa konkurs w Wielkiej Brytanii

redakcja
fot.Studio Munka-SFP
fot.Studio Munka-SFP
11 czerwca 2015 in Kultura by redakcja
„Punkt wyjścia” w reżyserii Michała Szcześniaka zwyciężył w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych festiwalu Sheffield Doc/Fest 2015! Jury doceniło dokument Szcześniaka za sposób realizacji filmu, zaangażowanie w odkrywanie historii oraz za szacunek do przedstawionego tematu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„Punkt wyjścia” przedstawia historię Anety, która „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. Kobieta pomoże Anecie przejść czekającą ją próbę.

Tuż po informacji o zwycięstwie Michał Szcześniak dziękował całej ekipie. Na koniec dodał:„ Przede wszystkim jednak dziękuję Anecie, której odwaga sprawiła, że mogliśmy zrobić tak prawdziwy film. Dziękuję też pani Helenie, przy której wszyscy byliśmy uśmiechnięci od ucha do ucha. Aneta i pani Hela są niesamowite – widzowie już to wiedzą”.

Film został wyprodukowany w ramach program „Pierwszy Dokument” w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Koproducentem jest Studio Filmowe N.Zdjęcia zrealizował Przemysław Niczyporuk. Produkcja Studia Munka-SFP ma już na swoim koncie liczne nagrody, m.in. Jantara dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu podczas 33. Festiwalu „Młodzi i film” oraz „Złotą Żabę” w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych na festiwalu „Plus Camerimage” w 2014.

„Punkt wyjścia” był jedną z trzech polskich produkcji na  Sheffield Doc/Fest 2015. W konkursie znalazły się także: „Obiekt” Pauliny Skibińskiej (również wyprodukowany w Studiu Munka-SFP) oraz „Superjednostka” Teresy Czepiec (produkcja: Wajda Studio).


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI