Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Pracownie_2014
13 czerwca 2014 in Kultura by redakcja

PRACOWNIE w Warszawie

14-15 czerwca warszawscy artyści otwierają PRACOWNIE. Zapraszają mieszkańców stolicy do swoich miejsc pracy: pracowni lub mieszkań, ale także kawiarni i innych przestrzeni, które na co dzień służą im jako miejsca pracy twórczej. W projekcie wezmą udział m. in: Krzysztof M. Bednarski, Karolina Breguła, Mikołaj Długosz, Zuzanna Janin, Zbigniew Libera, Anna Niesterowicz, Ivo Nikic, Ola Wasilkowską, Dorota Kozieradzka, Olga Lubacz, Franciszek Orłowski, Michał Szuszkiewicz i Anna Niesterowicz.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Koncepcja projektu PRACOWNI nawiązuje do popularnego wydarzenia o nazwie Open Studios, które odbywa się w większości dużych ośrodków miejskich na świecie. Artyści raz lub kilka razy w roku zapraszają mieszkańców swoich miast do swoich pracowni, aby porozmawiać i zaprezentować swoje prace. W warszawskiej edycji weźmie udział kilkudziesięciu artystów – wybitnych przedstawicieli sztuki współczesnej oraz tych, który są dopiero na początku swojej drogi artystycznej. W swoich pracowniach zaprezentują coś przygotowanego specjalnie na tę okazję – instalację, wystawę, performance czy po prostu ofertę rozmowy lub możliwość uczestnictwa w procesie powstawania dzieła sztuki.

PRACOWNIE mają być dodatkowo odpowiedzią na potrzebę kontaktu twórców z odbiorcami ich dzieł i odwrotnie – odbiorców dzieł z ich twórcami. Kontakt sztuki z widzem zwykle odbywa się niemal wyłącznie za pośrednictwem mediatora, jakim jest instytucja. Artyści osobiście konfrontują się z widzami zazwyczaj podczas otwarć wystaw, gdzie jednak przbywa głównie profesjonalna publiczność. Rzadko nadarza się okazja na indywidualną rozmowę, zadanie twórcy pytania czy rozwianie wątpliwości dotyczących jego dzieł. PRACOWNIE to wydarzenie, które ma umożliwić kontakt z warszawskimi twórcami wszystkim zainteresowanym sztuką i życiem artystycznym.

PRACOWNIE to pierwsza impreza z planowanego cyklu corocznych wydarzeń o podobnym charakterze. Ze względu na rozproszone miejsca pracowni odwiedzanie zostanie podzielone na dzielnice, aby łatwiej było dotrzeć do kilku miejsc. Artyści i artystki będą obecni w swoich pracowniach w określonych godzinach w jednym dniu : 14 bądź 15 czerwca. W korzystaniu z oferty pomoże papierowa mapka miasta z zaznaczonymi na niej wszystkimi miejscami pracy artystów biorących udział w projekcie.

Wstęp do wszystkich pracowni oraz na wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Pełen program na www.pracownie.wordpress.com


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI