Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Forum Film Poland
Forum Film Poland
15 stycznia 2016 in Kultura by redakcja

Premiery filmowe. „Nienawistna ósemka” Tarantina

W październiku 2013 roku Quentin Tarantino ogłosił, że zamierza nakręcić nowy, ósmy z kolei film – western, i że nie będzie to kontynuacja jego poprzedniego przeboju, „Django”. „ W obsadzie znaleźli się m.in. Kurt Russell , Samuel L. Jackson, Channing Tatum oraz Tim Roth.  Nienawistna ósemka" od dziś w kinach.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W wywiadzie dla „New York Magazine” Tarantino zauważył, że westerny doskonale oddają ducha epoki i amerykańską mentalność oraz jej przemiany – tak działo się od lat 30. Przyznawał, że „Nienawistna ósemka” jest swoistą kontynuacją tematów zawartych w „Django” – rozważaniem na temat przyczyn i skutków białej supremacji.

Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth, znany jako „Szubienica”, oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue. Podczas zamieci śnieżnej trafiają do zajazdu, w którym spotykają tajemniczych nieznajomych. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, podróżnicy zaczynają rozumieć, że szanse na dotarcie do miasta są niewielkie, a ich największym zmartwieniem nie jest bezwzględna pogoda lecz towarzysze o nieczystych intencjach.

Forum Film Polandfot.Forum Film Poland
Na łamach magazynu „Deadline” Tarantino wspomniał o swoich źródłach inspiracji, którymi po części były westernowe seriale telewizyjne: „W każdym z tych serial przeważnie jakieś dwa razy na sezon pojawiały się odcinki, w których banda wyjętych spod prawa osobników więziła głównych bohaterów jako zakładników. (…) Tego typu fabuła nie podoba mi się w filmach osadzonych we współczesności, ale w westernach ją kocham. A to dlatego, że przez pół filmu zastanawiamy się, kto jest dobry a kto zły i jakie wydarzenia z przeszłości kierują postępowaniem napastników. Pomyślałem sobie – a gdyby zrobić film, gdzie występowaliby tylko tacy bohaterowie? Bez pozytywnych postaci granych przez aktorów pokroju Michaela Landona? Zamiast tego banda nikczemników uwięziona w jednym pomieszczeniu, opowiada historie, które mogą być prawdą, ale nie muszą. Zamknij tych bohaterów w chacie podczas zamieci, daj im broń i zobacz, co się stanie”.
mat. pras. Forum Film Poland


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI