Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

9 marca 2015 in Kultura by redakcja

Przegląd Filmów Chińskich w Warszawie

Współczesne kino chińskie rzadko gości na naszych ekranach. Warto więc skorzystać z okazji, jaką stwarza rozpoczynający się właśnie Przegląd Filmów Chińskich w Warszawie. Począwszy od 10 marca, przez cztery kolejne wtorki na Rynku Starego Miasta w Warszawie będą odbywały się projekcje filmów z Państwa Środka.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Przegląd jest organizowany przez Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury i Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chińskiej. Wszystkie filmy będą prezentowane w Piwnicy Largactil, Rynek Starego Miasta 2 w Warszawie. Początek pokazów 19.00, wstęp wolny.

„Zagubienie”

dramat obyczajowy, reż Zhou Xiaowen, 2010 r., 94 min, 10.03.2015

Poruszająca opowieść o losie samotnej matki we współczesnych Chinach. Dziewiętnastolatka, Bai He zachodzi w ciążę. Niestety jej partner odchodzi, a na dodatek dziewczyna traci pracę. Mimo wszystko Bai He decyduje się urodzić dziecko. Chłopiec okazuje się być ciężko chory. Młoda matka nie ma pieniędzy na leczenie i staje przed trudnym wyborem

„Wiadomość”

thriller, reż. Chen Guofu i Gao Qunshu, 2009 r., 118 min, 17.03.2015
 

Thriller szpiegowski na podstawie powieści Mei Jia o tym samym tytule. Akcja filmu toczy się w 1942 r. w czasie japońskiej okupacji Nankinu. Miastem administruje kolaboracyjny rząd Wang Jingwei. W mieście dochodzi do serii zabójstw wysokich urzędników państwowych. Japońscy okupanci wraz z lokalną władzą prowadzą śledztwo.

 

„Nankin! Nankin! – Miasto życia i śmierci”

dramat, reż. Lu Chuan, historyczny, 2009 r., 132 min 24.03.2015

Na przełomie 1937 i 1938 r. w Nankinie, ówczesnej stolicy Chin doszło do wyjątkowo okrutnej rzezi ludności miasta przez żołnierzy japońskich. Gwałt nankiński należy do największych zbrodni dokonanych na cywilach i nadal dzieli chińską i japońską opinię publiczną. Film przedstawia wydarzenia widziane oczami dwóch żołnierzy – z chińskiej i z japońskiej armii.

„Smaki Chin”

dokument,  reż. Chen Xiaoqing, Ren Zhangzhen, Cheng Gong, 2012 r., 50 min, 31.03.2015

Jest to odcinek z serii dokumentów wyprodukowanych przez chińską telewizję zatytułowany „Historia podstawowych artykułów spożywczych”. Film pokazuje, w jaki sposób Chińczycy „wyczarowali” dziesiątki dań tylko z mąki i ryżu. Widzowie poznają geografię kraju i historię upraw, które do dziś determinują nawyki żywieniowe mieszkańców Państwa Środka.

 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI