Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

30 października 2014 in Kultura by redakcja

Rhonda Byrne – autorka bestsellerowego Sekretu mówi o swojej najnowszej książce

Nakład Sekretu przekroczył 25 milionów egzemplarzy, a tytuł ten gościł na listach bestellerów „New York Timesa” przez ponad 200 tygodni. Gazeta „USA Today” zaliczyła go do 20 największych bestsellerów ostatniego piętnastolecia. Teraz Rhonda Byrne powraca z nowym tytułem o Tobie, o tym, że każdy z nas może być tytułowym bohaterem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

materiały prasowe

Pani nowa książka, Bohater, wyrasta z inspirujących historii 12 ludzi sukcesu. Dlaczego wybrała Pani te konkretne osoby?

Ludzie ci zostali wybrani z kilku powodów. Po pierwsze, każdy z nich zaczynał od zera. Nie mieli pieniędzy, koneksji, na pozór nie mieli szans, aby spełnić swoje marzenia. Tak naprawdę wielu z nich musiało stawić czoło niewyobrażalnym trudnościom. Po drugie, gdy urzeczywistnili swoje marzenia i osiągnęli sukces, zdobytą wiedzę wykorzystali, by pomóc innym ludziom, chcąc dokonać realnej zmiany na świecie.

Czy śledząc niezwykłe podróże swoich bohaterów w stronę sukcesu, znalazła Pani jakieś wspólne tematy albo cechy, które pomogły im pokonać przeszkody i wytrwać mimo – zdawałoby się – nikłych szans powodzenia?

Trudno w to uwierzyć, ale Bohater pokazuje, że mimo iż ludzie ci pochodzą z różnych kultur, mają różne marzenia i stają wobec różnych przeszkód, wszyscy korzystają z tych samych umiejętności i cech, żeby dopiąć swego i osiągnąć sukces.

Wielki mitoznawca Joseph Campbell często mówił na temat „Podróży Bohatera” i „podążaniu za szczęściem”. Czy można powiedzieć, że każdy z nas kształtuje swego bohatera – że należy odrzucić wymówki i ograniczenia i śmiało przyjąć to, co czyni nas naprawdę szczęśliwymi?

Głębokie przesłanie Josepha Campbella brzmi właśnie: „Podążaj za szczęściem”. Gdybyśmy tak postępowali, życie byłoby o wiele piękniejsze. Jednak ogień, z którym się urodziliśmy, wygasł w wielu z nas, toteż godzimy się na marne, byle jakie życie. Mówiąc o życiu byle jakim, mam na myśli takie, które nam narzucono i w którym robimy to, co uważamy za właściwe, zamiast podążyć za szczęściem. Ironia polega na tym, że człowiek zaznaje szczęścia, odnosząc sukces – i tylko w ten sposób naprawdę się spełnia.

Główne przesłanie, jakie niesie książka, powiada, że nigdy nie jest za późno, by zrealizować własne marzenia. Jakie wewnętrzne cechy musi posiadać osoba, żeby żyć na miarę marzeń?

Wewnętrzne cechy i zdolności, które pozwalają na spełnienie marzeń, wymienione są w drugiej części Bohatera. Stanowią one dużą partię książki i trudno je tu wszystkie omawiać. Mogę tylko powiedzieć, że te umiejętności i cechy, dzięki którym książkowi bohaterowie osiągnęli sukces, są dostępne każdemu z nas i każdy może po nie sięgnąć, aby urzeczywistnić swoje największe marzenie.

Głównym celem poszukiwań bohatera jest odkrycie, kim i po co jesteśmy na tym świecie. Czy uważa Pani, że każdy z dwunastu bohaterów osiągnął już ten etap? Czy i Pani go osiągnęła?

Bez wątpienia wszyscy oni odkryli sens swojego życia na Ziemi. Wiedzą, że możemy dostąpić radości, kiedy kierujemy się odruchami serca, a nie tym, co narzucają nam inni ludzie. Mamy żyć, naprawdę żyć – żeby to osiągnąć, musimy odnaleźć radość, pasję i cel. Wtedy zdarzy się coś niezwykłego: nasz umysł się rozszerzy. Zobaczymy życie i świat w sposób, w jaki nie dostrzegaliśmy go nigdy przedtem, poczujemy coś, czego wcześniej nie czuliśmy, ogarnie nas trudne do opisania współczucie dla całej ludzkości. To właśnie z tego niepojętego miłosierdzia narodzi się w nas bohater.

Czy miała Pani w swoim życiu wielu bohaterów?

Tak, prawie 7 miliardów ludzi żyjących dzisiaj na Ziemi to bohaterowie mojego życia. Bohater dedykowany jest każdemu z nich.

Strony: 1 2Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI