Robisz zdjęcia, kręcisz filmy? Sprawdź się w konkursie

materiały Warszawskiej Szkoły Filmowej

Czytelników z pasją i kreatywnymi pomysłami zachęcamy do udziału w konkursie Warszawskiej Szkoły Filmowej.
KONKURS.-AWATAR_mniejszyDziś wszyscy jesteśmy twórcami. Powszechność narzędzi do kreowania własnego wizerunku sprawia, że bez względu na wiek, pochodzenie i status majątkowy, robimy zdjęcia, kręcimy filmy, przybieramy postawę gwiazdy. Widać to w serwisach społecznościowych, gdzie każda nastolatka może pochwalić się liczbą fanów i komentarzy, której nie powstydziłyby się osobowości mediów i kultury. Okazuje się jednak, że łatwy dostęp do narzędzi multimedialnych nie przekłada się na jakość treści. Co więcej, masowa produkcja zdjęć, dźwięków i materiałów wideo jeszcze bardziej pogłębiła przepaść pomiędzy twórcami i odtwórcami. Warszawska Szkoła Filmowa poszukuje osób, które widzą tę granicę.

Program stypendialny Uczelni to szansa dla kreatywnych osób zainteresowanych kulturą, sztuką i światem nowoczesnych multimediów. Warszawska Szkoła Filmowa to nie tylko profesjonalny sprzęt, najnowocześniejsze technologie i szansa na rozwój. To też wyjątkowi Wykładowcy i unikalne metody nauczania. Nowatorskie programy edukacyjne łączą dziś w sobie klasyczne, sprawdzone techniki z zupełnie nowym podejściem do szeroko pojętej kultury i współczesnych multimediów. Taka hybryda sprawia, że Absolwenci szkoły są liderami w świecie nowych technologii, ale także kontynuatorami tradycji filmowej, która zawsze oparta była na merytorycznym przygotowaniu do tworzenia kultury.

W jaki sposób zostać naszym studentem?

materiały Warszawskiej Szkoły Filmowej
materiały Warszawskiej Szkoły Filmowej

Dobrą okazją jest start w konkursie stypendialnym. Wystarczy przesłać krótki film, zdjęcia, scenariusz, albo fragment autorskiej piosenki. Pamiętajcie, liczy się pomysł, a nie warsztat. Hasłem przewodnim konkursu jest Awatar. Dlaczego? Awatar to słowo, które trafnie opisuje współczesną rzeczywistość. Funkcjonujemy dziś w wielu wymiarach, mamy różne tożsamości, inną w świecie realnym, inną w filmie, w sieci, czy w grach. Tworząc treści multimedialne, zdarza nam się fałszować rzeczywistość. Pokazujemy, jacy chcielibyśmy być, a nie jacy jesteśmy na co dzień – a może ta granica jest już trudna do rozpoznania, może w ogóle jej nie ma? Pozostawiamy Was z tym pytaniem. Zachęcamy do walki o stypendium w 5 specjalnościach: Realizacja Obrazu Filmowego, Reżyseria, Montaż, Kreacja Dźwięku i Fotografia.

Zgłoszenia należy przesyłać (na płycie CD lub DVD) do Działu Kreatywnego Warszawskiej Szkoły Filmowej, ul. Gen. Zajączka 7, 01-518 Warszawa do 26 sierpnia 2016 roku.