Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

20 maja 2015 in Kultura by redakcja

Salma Hayek o seksizmie w Hollywood

Coraz więcej aktorek skarży się dyskryminację w przemyśle filmowym. Podczas pobytu w Cannes Salma Hayek wypowiedziała się w podobnym tonie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

„Jedyną wartością, jaką wnosimy do filmu, to bycie traktowanym jako obiekt seksualny. Oto wkład kobiet w kino. Jedynym gatunkiem filmowym, w którym kobiety zarabiają więcej, jest przemysł pornograficzny”, powiedziała Salma Hayek podczas panelu dyskusyjnego na festiwalu w Cannes. Gwiazda przyjechała do Francji na pokaz filmu „The Tale of Tales”, w którym gra główną rolę.

Hayek dołączyła do grona gwiazd, które w ostatnim czasie głośno mówią o nierówności w amerykańskim kinie. Kilka tygodni temu Kristen Stewart, znana m.in. z obecnego jeszcze na ekranach filmu „Sils Maria” (wcześniej wystąpiła także w sadze „Zmierzch”) w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu Harper’s Bazaar powiedziała: „Kobiety muszą tam ciężej pracować, żeby dać się zauważyć. Hollywood jest straszliwie seksistowskie. To obraźliwe”.

Nie jest to doświadczenie pokoleniowe, ale ogólne odczucie aktorek. Znakomita artystka norweska, muza Bergmana, Liv Ullmann, przy okazji premiery„Panny Julii” według Strindberga, którą sama wyreżyserowała, rozmawiała z dziennikarzem z amerykańskiego serwisu filmowemu Indiewire. Ullman nie ukrywa, że ten dramat jest jej szczególnie bliski właśnie ze względu na centralną rolę kobiety. Dlatego postanowiła stanąć za kamerą. „Byłam wściekła, ponieważ mężczyźni mają tendencję traktować cię z góry, jeśli jesteś kobietą” – przyznała.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI