Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

30 czerwca 2014 in Kultura by Monika Stachura

„Sekret mojego męża” – tajemnice, których nie chcemy poznać

Każdy ma swoje tajemnice. Często dotyczą rzeczy tak naprawdę nieistotnych. Ale są i wielkie sekrety, takie, które się nie starzeją. Trzymane w ukryciu trują powoli, ujawnione – brutalnie ranią. Gdy Cecilia trafia na nieotwartą kopertę adresowaną ręką jej męża, od razu rozumie, że zdarzyło się coś ważnego.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Prószyński i S-ka

Cecilia, idealna matka w idealnej rodzinie przypadkowo znajduje wśród starych papierów list od męża. Nigdy nieotwarty i opisany „Dla mojej  żony, Cecilii Fitzpatrick. Otworzyć wyłącznie w przypadku mojej śmierci”. Jean-Paul żyje, ma się doskonale, więc nie ma powodu, żeby list otwierać. Ale zagadkowa adnotacja nie daje kobiecie spokoju. Nie jest w stanie odłożyć koperty z powrotem. Wieczorem powie mężowi o swoim znalezisku.

Tess i Will są małżeństwem. Razem z Felicity, przyjaciółką z dzieciństwa prowadzą agencję reklamową. Wszyscy dużo zaryzykowali, ale półtora roku po starcie już wiadomo, że odnieśli sukces. Tess zupełnie nie spodziewa się wiadomości, która dociera do niej w pewien poniedziałkowy wieczór. To jedna z tych wiadomości, które zawsze przychodzą nie w porę – „Tess, nie wiem, jak ci to powiedzieć, ale oboje z Felicity zakochaliśmy się w sobie”.

Cecilia i Tess znają się z dzieciństwa. Chodziły do tej samej szkoły „św. Anieli” w Sydney. Cecilia nadal mieszka w okolicy, do tej samej szkoły chodzą teraz jej córki. Tess przeniosła się do innego miasta, ale w momencie kryzysu wróca do domu, do dawnych przyjaciół i dawnej miłości. Teraz spotykają się jako dorosłe kobiety, które łączy doświadczenie bycia oszukaną. Łączy je też wspólny krąg znajomych skupionych wokół „św. Anieli”. Przed ponad dwudziestu laty w tym środowisku wydarzyła się tragedia. Zamordowano nastolatkę, Janie Crowley, a sprawca zbrodni nigdy nie został wykryty. Jej matka Rachel jest jednak przekonana o winie jednego z kolegów dziewczyny i do tej teorii dopasowuje każdy przypadkowy element. Zatopiona w tragedii nie zauważa, że życie toczy się dalej. Do tego stopnia, że „zapomina” o swoim drugim dziecku, przez wiele lat odbiera synowi prawo od opłakiwania siostry.

Cecilia, Tess, Rachel – każda z nich znalazła się w sytuacji, z której w pierwszej chwili nie widzi wyjścia. Każda chciałaby cofnąć czas i i coś zmienić. Ale przeszłości nie da się zmienić ani ukryć jej sekretów. Trzymane przez lata niszczą swoich depozytariuszy od środka, a w końcu i tak wychodzą… Autorka wpisała akcję powieści w symbolikę Wielkiego Tygodnia – okres pełen ważnych wydarzeń z kulminacją Wielkiego Piątku, gdy nadzieja wydaje się umierać. Co pozwoli bohaterom ją odzyskać?

„Sekret mojego męża” odsłania najgłębsze motywacje, rozterki, wahania kobiet. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w ramach Klubu „Kobiety to czytają”. Warto, by sięgnęli po nią także mężczyźni, bo to autentyczny przewodnik po kobiecej duszy.

„Sekret mojego męża”, Liane Moriarty, tłum.Anna Kłosiewicz, Prószyński i S-ka, 2014, s.504Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI